Reach4Success

  

UK
    2018 EAST OF ENGLAND COMPETITION SERIES  

 

Copy of KW_Faust_S+4c_09 Copy of Fourth_Avenue_Jewellery_Lounge_Ad babbislogo
Copy of active-norfolk-logo-large

This Website is Serviced by the NMAC

 

NMAC_badge_NEW-page-0 - Copy - Copy
2018 European Games EMAG Logo Small 2019 World Games WMAG Logo - Small
Narford Scaffolding
Copy of 1-9EHN8
A&S_logo.ai-page-0 - Copy
WMAGC_logo_with_kicker_and_text Clear Background Copy (5) of TAFISA_Full_Stacked_RGB
Mercure

Cat 1 Individual Forms 10 Years & Under Boys - Under Belt *moved to cat 2

1

Toby Goode

RPMA

0

5

3

 

8

2

Otis Rissen

VMA

2

4

1

 

7

3

Dexter Sims*

SESMA

5

0

0

 

5

4

Harry Morgan

DKC

0

0

5

 

5

5

Joshua Amoedo

NMAC

4

0

0

 

4

6

Peter Agius

SESMA

0

0

4

 

4

7

Harry Stanley

SWKA

3

0

0

 

3

8

Elijah Phillips

VMA

3

0

0

 

3

9

Ali Baaqir

DKC

0

0

2

 

2

10

Eeja Khan

DKC

0

0

1

 

1

11

Esa Amin

DKC

0

0

1

 

1

12

Maisin Umar

DKC

0

0

1

 

1

13

Hamza Waqar

DKC

0

0

1

 

1

Cat 2 Individual Forms 10 Years & Under Boys - 2nd Kup & Over *points moved from cat 1

1

Ivan Lim

SESMA

5

5

3

 

13

2

Dexter Sims

SESMA

5*

3

2

 

10

3

Ben Fordham

SESMA

2

4

1

 

7

4

Awais Akhtar

DKC

0

0

5

 

5

5

Joel Beales

BBA

3

2

0

 

5

6

Aditya Roy

DKC

0

0

4

 

4

7

Alex Taylor

BBA

4

0

0

 

4

8

Blake Walter

DKC

0

0

1

 

1

9

Damien Tarasevic

DKC

0

0

1

 

1

10

Connor Butler

SESMA

0

0

1

 

1

Cat 3 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - Under Belt *points moved to cat 4

1

Jay Blowers

NMAC

4

4

4

 

12

2

Matthew Thomas

SRKD

5*

5*

0

 

10

3

Hassan Umar

DKC

0

0

5

 

5

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 4 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - 2nd Kup & Over *points moved from cat 3

1

Tommy De Sousa

SMA

4

5

4

 

13

2

Matthew Thomas

SRKD

5*

5*

3

 

13

3

Zak Hills-Brown

BBA

3

4

0

 

7

4

Callum Green

BBA

5

1

0

 

6

5

Charlie Crosby

DKC

0

0

5

 

5

6

Oliver Bell

BBA

2

0

1

 

3

7

Daniel Tarasevic

DKC

0

0

2

 

2

8

Harrison Shepard

BBA

1

1

0

 

2

9

Alex Taylor

BBA

0

2

0

 

2

10

Amaan-ullar Rana

DKC

0

0

1

 

1

11

Callum Digby

NMAC

0

0

1

 

1

12

Jake Linney

SMA

0

0

1

 

1

13

Morgan Plumpton

SESMA

0

0

1

 

1

14

Niall Barrett

SESMA

1

0

0

 

1

15

Leo Walker

SMA

0

1

0

 

1

Cat 5 Individual Forms 14 - 17 Year Old Boys - Mixed Grades *points moved from cat 13

1

Orson Petravage

SESMA

4

5

4

 

13

2

Harry Smith

NMAC

5

3*

5

 

13

3

Conor Soame

SMA

0

4

0

 

4

4

 

 

 

 

 

 

 

Cat 6 Individual Forms 8 - 10 Years Girls - Under Belt *points moved to cat 7

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Mylee Hedges

SRKD

5

5

5

 

15

2

Isabel Swanborough

SESMA

3

3

4

 

10

3

Charlie Hills

BBA

4

4

0

 

8

4

Gabriela Kackoviciute

BBA

1

2

0

 

3

5

Evie Swan

NMAC

3*

0

0

 

3

6

Maryam Amin

DKC

0

0

3

 

3

7

Emily Mann

NMAC

2

0

0

 

2

8

Evie Chung

SESMA

1*

1*

0

 

2

9

Lilah Sims

SESMA

1

1

0

 

2

10

Salina Ayaz

DKC

0

0

2

 

2

11

Fatima Azzahra

DKC

0

0

1

 

1

12

Helen Howe

RPMA

0

0

1

 

1

13

Grace Fountain

SESMA

1

0

0

 

1

Cat 7 Individual Forms 10 Years & Under Girls - 2nd Kup & Over

1

Evie Swan

NMAC

3

5

5

 

13

2

Evie Chung

SESMA

1

1

3

 

5

3

Ava Howells

AMA

0

4

0

 

4

4

Lucia Walter

DKC

0

0

4

 

4

5

Kisha Kerai

DKC

0

0

2

 

2

6

 

 

 

 

 

 

 

7

 

 

 

 

 

 

 

Cat 8 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 9 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - 2nd Kup & Over *entered Cat 10 by mistake

1

Sophie Petravage

SESMA

4

5

5*

 

14

2

Ellie Fyfe

NMAC

3

4

4

 

11

3

Jodie Hughes

SMA

5

2

2

 

9

4

Tessa Farmer

SMA

1

1

5

 

7

5

Millie Kent

SMA

2

3

0

 

5

6

Evie Swan

NMAC

0

1

3

 

4

6

Mia Somers

BBA

1

1

0

 

2

7

Mia Wood

SMA

1

0

0

 

1

8

Daisy Linnpy

SMA

0

1

0

 

1

9

Diya Kerai

DKC

0

0

1

 

4

10

Kerry Barratt

SMA

0

1

0

 

1

11

 

 

 

 

 

 

 

Cat 10 Individual Forms 14 - 17 Year Old Girls - Mixed Grades

1

Lexie McLellan

SSKL

5

5

3

 

13

2

Amy Hayes

NMAC

1

4

2

 

7

3

Kaela Hughes

SMA

4

0

0

 

4

4

Mia Wood

SMA

0

0

4

 

4

5

Ellie Leeder

NMAC

3

0

0

 

3

6

Lorna Baker

BBA

2

0

0

 

2

7

Jessica Coe

NMAC

0

0

1

 

1

8

Elouisa Plumpton

SESMA

0

0

1

 

1

Cat 11 Individual Black Belt Mixed Forms

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Wayne Baker

SESMA

5

5

5

 

15

2

Sophia Petravage

SESMA

3

3

4

 

10

3

Toni Greene

SESMA

4

1

1

 

6

4

Tessa Farmer

SMA

1

1

3

 

5

5

Zak Hills-Brown

BBA

1

4

0

 

5

6

Orson Petravage

SESMA

2

1

1

 

4

7

Ellie Fyfe

NMAC

0

2

2

 

4

8

Jodie Hughes

SMA

1

1

2

 

4

9

Lexie McLellan

SSKL

1

1

1

 

3

10

Oliver Bell

BBA

1

0

1

 

2

11

David Frazer

NBCK

0

1

1

 

2

12

Adtya Roy

DKC

0

0

1

 

1

13

Awais Akhtar

DKC

0

0

1

 

1

14

Christine Crosby

DKC

0

0

1

 

1

15

Charlie Crosby

DKC

0

0

1

 

1

16

Amaan-Ulah Rana

DKC

0

0

1

 

1

17

Katie Crowe

SMA

0

1

0

 

1

18

Kirsty Crowe

SMA

0

1

0

 

1

19

Steve Monkhouse

SMA

0

1

0

 

1

20

Robert Richardson

SMA

0

1

0

 

1

21

Alastair Smith

SMA

0

1

0

 

1

22

Millie Kent

SMA

0

1

0

 

1

Cat 12 Individual Forms 18 Year & Over Men - Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 13 Individual Forms 18 Year & Over Men - 2nd Kup & Over *moved to cat 5

1

Samuel Merritt

SMA

4

5

5

 

14

2

Wayne Baker

SESMA

5

4

3

 

12

3

Kyle Horrocks

DKC

0

0

4

 

4

4

Pedro Sousa

SMA

3

0

0

 

3

5

Harry Smith

NMAC

0

3*

0

 

3

6

David Frazer

NBCK

0

0

2

 

2

7

Alan Gill

SMA

0

2

0

 

2

8

 

 

 

 

 

 

 

Cat 14 Individual Forms 18 Year & Over Women - Under Belt *moved to cat 15

1

Anji Hedges

SRKD

4

0

5

 

9

2

Maria Aqius

SESMA

5*

0

0

 

5

3

Jodie Wood

SMA

0

0

4

 

4

4

Jennifer Justason

RPMA

0

0

3

 

3

5

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

Cat 15 Individual Forms 18 Year & Over Women - 2nd Kup & Over *points moved from cat 14

1

Toni Greene

SESMA

5

5

5

 

15

2

Maria Aqius

SESMA

5*

1

2

 

8

3

Sigourney Nixon

TNK

4

3

0

 

7

4

Suzanne Bailey

SRKD

0

2

3

 

5

5

Catherine Garner

SMA

0

4

0

 

4

6

Christine Crosby

DKC

0

0

4

 

4

Cat 16 Creative Forms 10 Years & Under Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Evie Swan

NMAC

5

0

4

 

9

2

Mylee Hedges

SRKD

0

0

5

 

5

3

Ava Howells

AMA

0

0

3

 

3

Cat 17 Creative Forms 10 Years & Under Mixed - 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 18 Creative Forms 11 - 15 Years Mixed

1

Tommy De Sousa

SMA

5

5

5

 

15

2

Tessa Farmer

SMA

3

4

2

 

9

3

Ellie Fyfe

NMAC

0

3

4

 

7

4

Oliver Bell

BBA

4

0

1

 

5

5

Evie Swan

 NMAC

0

2

1

 

3

6

Amy Hayes

NMAC

0

0

3

 

3

7

Tracey Lin

AMA

0

0

1

 

1

Cat 19 Creative Forms 16 Years & Over Mixed

1

Sigourney Nixon

TNK

5

5

0

 

10

2

Keith Nixon

TNK

4

4

0

 

8

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 20 Synchronised Forms 10 Years & Under Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 21 Synchronised Forms 11 - 15 Years Mixed

1

T Farmer, M Kent, T De Sousa

SMA

5

0

0

 

5

2

H Sheppard, M Somers, Z Hills-Brown

BBA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 22 Synchronised Forms 16 Years & Over Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 23 Team Forms - Creative/Musical 10 Years & Under Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 24 Team Forms - Creative/Musical 11 - 15 Years Mixed *moved to cat 25

1

M Hedges & M Thomas

SRKD

5

5

5

 

10

2

E Swan & E Fyfe

NMAC

0

0

4

 

4

3

J Beals & C Green

BBA

4

0

0

 

4

4

S Nixon & K Nixon

TNK

0

4

0

 

4

5

S Bailey & A Hedges

SRKD

0

3*

0

 

3

6

I Swanborough & D Sims

SESMA

0

2

0

 

2

Cat 25 Team Forms - Creative/Musical 16 Years & Over Mixed *points moved from cat 24

1

J Hughes & K Hughes

SMA

5

0

5

 

10

2

S Bailey & A Hedges

SRKD

0

3*

3

 

6

3

T Greene & W Baker

SESMA

4

0

0

 

4

4

S Walker & L Barber

AHMA

0

0

4

 

4

5

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

Cat 26 Traditional / Creative Weapons Kata 10 Years & Under Mixed *points moved from cat 27

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Oliver Gunton

SJOA

4*

4

4

 

12

2

Mylee Hedges

SRKD

0

5

5

 

10

3

Harry Morgan

DKC

0

0

3

 

3

4

Ali Baaqir

DKC

0

0

2

 

2

5

Eesa Khan

DKC

0

0

1

 

1

6

Fatima Azzahra

DKC

0

0

1

 

1

7

Hamza Waqar

DKC

0

0

1

 

1

8

Mohsin Umar

DKC

0

0

1

 

1

9

Mussa Khan

DKC

0

0

1

 

1

10

Salina Ayaz

DKC

0

0

1

 

1

Cat 27 Traditional / Creative Weapons Kata 11 - 15 Years Mixed *moved to cat 26

1

Matt Thomas

SRKD

0

5

5

 

10

2

Will Oakins

BBA

5

3

0

 

8

3

Orson Petravage

SESMA

0

4

0

 

4

4

Oliver Gunton

SJOA

4*

0

0

 

4

5

Amaan-Ullah Rana

DKC

0

0

4

 

4

6

Daniel Tarasevic

DKC

0

0

3

 

3

7

Hassan Umar

DKC

0

0

2

 

2

8

Diya Kerai

DKC

0

0

1

 

1

Cat 28 Traditional / Creative Weapons Kata 16 Years & Over Mixed

1

Lexie McLellan

SSKL

4

5

5

 

14

2

David Frazer

NBCK

0

4

2

 

6

3

Sam Brown

EAEMA

5

0

0

 

5

4

Matthew Thomas

SRKD

0

0

4

 

4

5

Rory Lark

ECBBS

0

0

3

 

3

6

Kevin Gunton

SJOA

3

0

0

 

3

7

Suzanne Bailey

SRKD

0

0

1

 

1

8

Kyle Horrocks

DKC

0

0

1

 

1

Cat 29 Creative Self Defence 9 Years & Under - Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Oliver Gunton

SJOA

4

4

5

 

13

2

Scott Diaz

SJOA

5

5

0

 

10

3

Ali Baaqir

DKC

0

0

4

 

4

4

Ibrahim Mouood

DKC

0

0

3

 

3

5

James Barnes

DKC

0

0

2

 

2

6

Mousin Umar

DKC

0

0

2

 

2

7

Hamza Waqar

DKC

0

0

1

 

1

Cat 30 Creative Self Defence 10 - 15 Years Mixed *points moved from cat 31

1

Amy Hayes

NMAC

5

4*

5

 

14

2

Lucia Walter

DKC

0

0

4

 

4

3

Daniel Tarasevic

DKC

0

0

3

 

3

4

Fatima Azzaura

DKC

0

0

2

 

2

5

Amaan-Ullah Rana

DKC

0

0

2

 

2

6

Aditya Roy

DKC

0

0

1

 

1

7

Harry Morgan

DKC

0

0

1

 

1

8

Hassan Umar

DKC

0

0

1

 

1

9

Salina Ayaz

DKC

0

0

1

 

1

10

Awais Akhtar

DKC

0

0

1

 

1

Cat 31 Creative Self Defence 16 Years & Over Mixed - Under Belt *points move from cat 30

1

Darren Read

SJOA

4

5

0

 

9

2

Amy Hayes

NMAC

5*

4

0

 

9

3

Callum Westphall

SJOA

5

3

0

 

8

4

Ellie Leeder

NMAC

3

0

0

 

3

5

James Duncumb

SJOA

0

2

0

 

2

Cat 32 Creative Self Defence 16 Yrs & Over Mixed 2nd Kup +

1

Sam Brown

EAEMA

5

0

0

 

5

2

Asa Vaughan

EAEMA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 33 Creative Self Defence 45 Yrs & Over Under Belt Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 34 Creative Self Defence 45 Yrs & Over Black Belt Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 35 Reality Self Defence 14 - 17 Yrs Under Belt Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 36 Reality Self Defence 14 - 17 Yrs Black Belt Mixed

1

Amy Hayes

NMAC

0

3

5

 

8

2

James Duncumb

SJOA

0

5

0

 

5

3

Harry Smith

NMAC

0

0

4

 

4

4

Darren Read

SJOA

0

4

0

 

4

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 37 Reality Self Defence 18 Yrs & Over Under Belt Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 38 Reality Self Defence 18 Yrs & Over Black Belt Mixed

1

Darren Read

SJOA

5

0

0

 

5

2

Callum Westford

SJOA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 39 Point Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 40 Point Sparring Boys 121cm - 140cm Under Belt

1

Harlee Phythian

PBAFF

0

0

5

 

5

2

Joshua Amoedo

NMAC

5

0

0

 

5

3

Julian Cabel

VMA

0

5

0

 

5

4

Phoenyx Picksring

AMA

0

4

1

 

5

5

Oliver Bower

BBA

4

0

0

 

4

6

Alex Dancor

AMA

0

0

4

 

4

7

Stefan Kovac

AMA

0

0

3

 

3

8

Malik Nour

AMA

0

0

2

 

2

9

Thomas Peloe

ECBBS

0

0

1

 

1

10

Tucker Justason

RPMA

0

0

1

 

1

11

Mason Colk

SKA

0

0

1

 

1

12

Esa Amin

DKC

0

0

1

 

1

13

Eesa Khan

DKC

0

0

1

 

1

14

Freddie Neal

AMA

0

0

1

 

1

15

Camron Middleton

ECBBS

0

0

1

 

1

16

 

 

 

 

 

 

 

17

 

 

 

 

 

 

 

Cat 41 Point Sparring Boys 121cm - 140cm 2nd Kup & Over *points moved from cat 43

1

Tommy De Sousa

SMA

2*

5

5

 

12

2

Tim Lin

AMA

0

4

1

 

5

3

Isaac Norman

SKA

0

0

4

 

4

4

Jayesh Jayndeesh

AMA

0

0

3

 

3

5

Pranao Yvvraj

AMA

0

0

2

 

2

6

Conner Butler

SESMA

0

0

1

 

1

7

Blake Walter

DKC

0

0

1

 

1

Cat 42 Point Sparring Boys 141cm - 160cm Under Belt *points moved from cat 43

1

Alex Taylor

BBA

5

3*

0

 

8

2

Luke Bevan

SKA

0

0

5

 

5

3

Matthew Thomas

SRKC

4

0

0

 

4

4

Casey Mason

SKA

0

0

4

 

4

5

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

Cat 43 Point Sparring Boys 141cm - 160cm 2nd Kup & Over *points moved to cat 42

1

Zak Hills-Brown

BBA

4

5

0

 

9

2

Callum Green

BBA

3

4

0

 

7

3

Angelo Mochenski

AMA

0

0

5

 

5

4

Will Oakins

BBA

5

0

0

 

5

5

Oliver Bell

BBA

0

0

4

 

4

6

Spencer Ward

AHMA

0

0

3

 

3

7

Alex Taylor

BBA

0

3*

0

 

3

8

Callum Digby

NMAC

0

0

2

 

2

9

Tommy De Sousa

SMA

2

0

0

 

2

10

Awais Akhtar

DKC

0

0

1

 

1

11

Harry Ward

AHMA

0

0

1

 

1

12

Amaan-Ullah Rana

DKC

0

0

1

 

1

13

Aditya Roy

DKC

0

0

1

 

1

14

 

 

 

 

 

 

 

Cat 44 Point Sparring Boys 161cm & Over

1

Harry Smith

NMAC

5

5

5

 

15

2

Connor Soame

SMA

0

4

3

 

7

3

Orson Petravage

SESMA

0

3

4

 

7

4

Kieran Ebbage

JAMA

4

0

0

 

4

5

Harrison Sheppard

BBA

3

1

0

 

4

6

Reece Bevan

SKA

0

0

2

 

2

7

Will Oakins

BBA

0

2

0

 

2

8

Spencer Ward

AHMA

0

0

1

 

1

9

Charlie Crosby

DKC

0

0

1

 

1

10

Anthony Rayna

AHMA

0

0

1

 

1

11

Romeo Singh

AMA

0

0

1

 

1

12

Harry Osbourne

AHMA

0

0

1

 

1

13

Daniel Toussaint

AHMA

0

0

1

 

1

14

 

 

 

 

 

 

 

Cat 45 Point Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 46 Point Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

Gabriela Kachoviciute

BBA

3

5

0

 

8

2

Nancy Mandley

BBA

4

4

0

 

8

3

Autumn May

JAMA

5

0

0

 

5

4

Pryer Barber

AHMA

0

0

5

 

5

5

Ada Howells

AMA

0

0

4

 

4

Cat 47 Point Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

4

5

 

14

2

Amber May

VMA

0

5

0

 

5

3

Jasmine Lucket

SMA

4

0

0

 

4

4

Kisha Kerai

DKC

0

0

4

 

4

4

Charlie Hills

BBA

0

3

0

 

3

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 48 Point Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt

1

Mia Edwards

JAMA

5

0

0

 

5

2

Katerina Huckle

RPMA

0

0

5

 

5

3

Jay Blowers

NMAC

0

0

4

 

4

4

Bonnie Chamberlin

NMAC

4

0

0

 

4

5

Charlie Hills

BBA

3

0

0

 

3

6

 

 

 

 

 

 

 

Cat 49 Point Sparring Girls 141cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Tracey Lin

AMA

4

4

4

 

12

2

Mia Somers

BBA

3

5

0

 

8

3

Jasmine Luckett

SMA

1

3

3

 

7

4

Elizabeth Carter

JAMA

5

0

0

 

5

5

Sophia Petravage

SESMA

0

0

5

 

5

6

Tessa Farmer

SMA

2

0

0

 

2

7

Diya Kerai

DKC

0

0

2

 

2

8

Jodie Courtman

RPMA

0

0

1

 

1

Cat 50 Point Sparring Girls 161cm & Over

1

Amy Hayes

NMAC

4

5

5

 

14

2

Jodie Hughes

SMA

5

4

4

 

13

3

Mia Wood

SMA

3

0

3

 

6

4

Ellie Leeder

NMAC

2

0

0

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 51 Point Sparring Men 18 - 35 Years 80kg & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Samuel Merritt

SMA

5

5

3

 

13

2

Scott Warnes

SKA

4

0

5

 

9

3

Miguel

SKA

0

4

0

 

4

4

Timothy Hill

ECBBS

0

0

4

 

4

5

Kyle Horrocks

DKC

0

0

2

 

2

6

Harry Smith

NMAC

0

0

1

 

1

7

Rory Lark

ECBBS

0

0

1

 

1

8

Daniel Toussaint

AHMA

0

0

1

 

1

Cat 52 Point Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

Tom Lambert

SKA

5

0

0

 

5

2

Samuel Merritt

SMA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 53 Point Sparring Men 36 Years & Over

1

Pedro De Sousa

SMA

5

0

0

 

5

2

Andy Thompson

AMA

0

0

5

 

5

3

James Howarth

SMA

4

0

0

 

4

4

Paul Morris

ECBBS

0

0

4

 

4

5

Justin Brady

NMAC

0

0

3

 

3

6

 

 

 

 

 

 

 

Cat 54 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

Gemma Carter

JAMA

5

0

0

 

5

2

Lianne Jones

JAMA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 55 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

Sigourney Nixon

TNK

4

5

0

 

9

2

Lianne Jones

JAMA

5

0

0

 

5

3

Natasha Manion

SKA

0

4

0

 

4

4

 

 

Category Closed

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 56 Point Sparring Ladies 36 Years & Over

1

Joy Agnonos

AMA

5

5

5

 

15

2

Anji Hedges

SRKD

4

0

0

 

4

3

Suzanne Bailey

SRKD

0

4

0

 

4

4

Jodi Wood

SMA

0

0

4

 

4

5

Francesca Thomas

SESMA

0

0

3

 

3

Cat 57 Continuous Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Malik Nour

AMA

0

5

5

 

10

2

Freddie Neal

AMA

0

4

4

 

8

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 58 Continuous Sparring Boys 121cm - 135cm Under Belt

1

Freddie Rissen

VMA

5

5

4

 

14

2

Theo Neal

AMA

0

3

5

 

8

3

Phoenyx Pickering

AMA

3

1

3

 

7

4

Joshua Amoedo

NMAC

4

0

0

 

4

5

Joel Beales

BBA

0

4

0

 

4

6

Mason Colk

SKA

0

0

2

 

2

7

Dominik Wojtas

VMA

0

2

0

 

2

8

Julian Cabel

VMA

0

1

0

 

1

9

Mousin Umar

DKC

0

0

1

 

1

10

Eesa Khan

DKC

0

0

1

 

1

11

Alex Dancor

AMA

0

0

1

 

1

12

Steevan Kovac

AMA

0

0

1

 

1

13

Esa Amin

DKC

0

0

1

 

1

14

Thomas Peloe

ECBBS

0

0

1

 

1

Cat 59 Continuous Sparring Boys 121cm - 135cm 2nd Kup & Over

1

Jayesh Jagadeesh

AMA

5

5

0

 

10

2

Tim Lin

AMA

4

3

0

 

7

3

Pranav Yvv Raj

AMA

3

4

0

 

7

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 60 Continuous Sparring Boys 136cm - 150cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 61 Continuous Sparring Boys 136cm - 150cm 2nd Kup & Over

1

Tommy De Sousa

SMA

5

0

0

 

5

2

Joel Beals

BBA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 62 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm Under Belt

1

Angelo Manchenski

AMA

5

0

0

 

5

2

Ollie Warner-Howe

AMA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 63 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Zak Hills-Brown

BBA

5

5

0

 

10

2

Angelo Manchenski

AMA

4

4

0

 

8

3

Callum Green

BBA

2

3

0

 

5

4

Will Oakins

BBA

3

0

0

 

3

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 64 Continuous Sparring Boys 161cm & Over

1

Harry Smith

NMAC

4

4

0

 

8

2

Connor Soame

SMA

0

5

0

 

5

3

Kieran Ebbage

JAMA

5

0

0

 

5

4

Archie Wade-Biggs

SESMA

0

3

0

 

3

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 65 Continuous Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 66 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 67 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Ellie Fyfe

NMAC

4

0

5

 

9

2

Jasmine Luckett

SMA

5

0

0

 

5

3

Amber May

VMA

0

5

0

 

5

4

Ava Howells

AMA

0

4

0

 

4

5

Fatima Azzahra

DKC

0

0

4

 

4

6

Saliha Ayaz

DKC

0

0

3

 

3

7

Kisha Kerai

DKC

0

0

2

 

2

Cat 68 Continuous Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt *match up

1

Tamzin Piesse

VMA

5

5

0

 

10

2

Bonnie Chamberlin

NMAC

4

0

0

 

4

3

Natasha Manion*

SKA

0

4

0

 

4

4

Mia Edwards

JAMA

3

0

0

 

3

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 69 Cont Sparring Girls 141 - 160cm 2nd Kup & Over

1

Tracey Lin

AMA

3

5

0

 

8

2

Jasmine Luckett

SMA

2

4

0

 

6

3

Elizabeth Carter

JAMA

5

0

0

 

5

4

Gabi Golec

AMA

4

0

0

 

4

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 70 Continuous Sparring Girls 161cm & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 71 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years 80kg & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 72 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

Scott Warnes

SKA

5

0

2

 

7

2

James Swan

SMA

0

0

5

 

5

3

Tom Lambert

SKA

4

0

0

 

4

4

Timothy Hill

ECBBS

0

0

4

 

4

5

Daniel Tuscon

 

0

0

3

 

3

6

 

 

 

 

 

 

 

Cat 73 Continuous Sparring Men 36 Years & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 74 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under *points moved to cat 76

1

Joy Agonos

AMA

0

5*

0

 

5

2

Natasha Manion

SKA

0

4*

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 75 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 76 Continuous Sparring Ladies 36 Years & Over  *points moved from cat 74

1

Joy Agonos

AMA

5

5*

4

 

14

2

Juanita

ECBBS

0

0

5

 

5

3

Gemma Carter

JAMA

4

0

0

 

4

4

Natasha Manion

SKA

0

4*

0

 

4

5

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 77 Kumite 121cm - 140cm Mixed *moved to cat 78

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

3

4

 

12

2

Joel Beales

BBA

3

5

0

 

8

3

Dadiel Tarasevic

DKC

0

0

5

 

5

4

Charlie Hills

BBA

1

4

0

 

5

5

Dexter Sims*

SESMA

4*

0

0

 

4

6

Mylee Hedges

SRKD

2

1

1

 

4

7

Aditya Roy

DKC

0

0

3

 

3

8

Ivan Lim

SESMA

0

2

0

 

2

9

Awais Akhtar

DKC

0

0

2

 

2

10

Evie Chung

SESMA

0

1

0

 

1

11

Harry Stanley

SWKA

1

0

0

 

1

12

Noah Swanborough

SESMA

0

0

1

 

1

Cat 78 Kumite 141cm - 160cm Mixed *points moved from cat 77

1

Callum Green

BBA

5

5

0

 

10

2

Zak Hills-Brown

BBA

3

4

0

 

7

3

Dexter Sims

SESMA

4*

1

1

 

6

4

Matt Thomas

SRKD

2

3

0

 

5

5

Harry Morgan

DKC

0

0

5

 

5

6

Kisha Kerai

DKC

0

0

4

 

4

7

Alex Taylor

BBA

4

0

0

 

4

8

Fatima Azzhara

DKC

0

0

3

 

3

9

Sophia Petravage

SESMA

0

2

1

 

3

10

Isabel Swanborough

SESMA

0

1

1

 

2

11

Mohsin Umar

DKC

0

0

2

 

2

12

Will Oakins

BBA

1

0

0

 

1

13

Ben Ohler-King

SESMA

0

1

0

 

1

14

Oliver Bell

BBA

0

0

1

 

1

15

Esa Amin

DKC

0

0

1

 

1

16

Eesa Khan

DKC

0

0

1

 

1

17

Priya Barber

DKC

0

0

1

 

1

18

Hamza Waqar

DKC

0

0

1

 

1

19

Blake Walter

DKC

0

0

1

 

1

20

Morgan Plumpton

SESMA

0

0

1

 

1

Cat 79 Grapple & Strike 83kg and Below Mixed   *Points moved from Cat 80

1

Darren Read

SJOA

5

4

0

 

9

2

Callum Westford

SJOA

4

4*

0

 

8

3

Jasmine Luckett

SMA

3

5*

0

 

8

4

James Duncumb

SJOA

0

3

0

 

3

Cat 80 Grapple & Strike 83.1kg and Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Club Points Table

Pos

Coaches Name

Club

Club Name

County

Points

1

Ian Soame

SMA

Saracen Martial Arts

Norfolk

241

2

Chris Hemstock

NMAC

National Martial Arts Committee

Norfolk

237

3

Richard Vince

BBA

Black Belt Academy

Norfolk

202

4

Wayne Baker

SESMA

South Eastern School of Martial Arts

Norfolk

199

5

Andy Thompson

AMA

Apollo Martial Arts

Suffolk

176

6

Irfan Ansari

DKC

Dojo Karate Center

Lancashire

167

7

Phil Aucott

SRKD

Senshi-Ryuu Karate Do

Surrey

114

8

Adam Hitcham

SJOA

Shugyosha Ju-Jitsu & Goshin Ryu - Lowestoft

Suffolk

94

9

Matt Featherstone

SKA

Saracen Kickboxing Academy

Norfolk

55

10

Ash Simonds

VMA

Verve Martial Arts

Norfolk

53

11

Lianne Jones

JAMA

Jones Academy of Martial Arts

Cambridgeshire

45

12

Keith Nixon

TNK

Team Nixon karate

Norfolk

33

13

Chris Broadley

SSKL

Satori Shotokan Karate - Lowestoft

Suffolk

30

14

Steve Webster

ECBBS

East Coast Black Belt School

Norfolk

24

15

Jon Fouler

RPBA

Rising Phoenix Martial Arts

Norfolk

19

16

Daniel Kean

AHMA

Aem Hai Martial Arts

Norfolk

18

17

David Frazer

NBCK

NBCK

Norfolk

10

18

Sam Brown

EAEMA

East Anglian Elite Martial Arts

Suffolk

9

19

Zara Phythian

PBAFF

Personal Best Academy Fight Factory

Nottinghamshire

5

20

Peter Fawbert

SWKA

Shindo Wadakai Karate Association

Somerset

4

Club Medals Table

Pos

Club

Gold

Silver

Bronze

Total

1

Saracen Martial Arts

22

15

9

46

2

National Martial Arts Committee

18

22

13

53

3

South Eastern School of Martial Arts

15

13

11

39

4

Black Belt Academy

12

18

12

42

5

Senshi-Ryuu Karate Do

14

5

5

24

6

Apollo Martial Arts

13

18

9

40

7

Shugyosha Ju-Jitsu & Goshin Ryu

8

11

2

21

8

Verve Martial Arts

8

2

0

10

9

Dojo Karate Center

6

10

8

24

10

Jones Academy of Martial Arts

6

3

1

10

11

Saracen Kickboxing Academy

4

8

0

12

12

Satori Shotokan Karate

4

1

1

6

13

Team Nixon karate

2

5

0

7

14

Rising Phoenix Martial Arts

2

0

1

3

15

East Coast Black Belt School

1

3

1

5

16

Aem Hai Martial Arts

1

1

1

3

17

East Anglian Elite Martial Arts

1

1

0

2

18

Personal Best Academy Fight Factory

1

1

1

3

19

NBCK

0

1

0

1

20

Shindo Wadakai Karate Association

0

0

1

1