Reach4Success

  

UK
    2020 EAST OF ENGLAND COMPETITION SERIES
    2020 Sponsors & Partners   
Cooper BMW - Copy Mercure_Hotels_Logo_EOE Hemstock'sLogo
Fourth_Avenue_Jewellery_Lounge_Ad Kwon Large - Copy WMAGC_logo_with_kicker_and_text_version2
Barford sign lgo
active_norfolk_logo_large

In Partnership with SMOOTHCOMP

smoothcomp Smoothcomp
TAFISA_Full_Stacked_RGB Clear Background
2018 Comp 2018 Comp 2018

Cat 1 Individual Forms 10 Years & Under Boys - Under Belt

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Ollie Scott

FSK

5

 

 

 

5

2

Oathy Gilbey

SESMA

4

 

 

 

4

3

Camron Middleton

ECBBS

3

 

 

 

3

4

Thomas Peloe

ECBBS

2

 

 

 

2

5

Lucas Toovey

ECBBS

1

 

 

 

1

6

Samuel Franks

SESMA

1

 

 

 

1

7

Marley Copping

ECBBS

1

 

 

 

1

Cat 1A Individual Forms 8 Years & Under Boys

1

Noah Swanborough

SESMA

5

 

 

 

5

2

Roman Pantazis

ECBBS

4

 

 

 

4

3

Finlay Hughes

TTK

3

 

 

 

3

4

Archie Grinnell

ECBBS

2

 

 

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 2 Individual Forms 10 Years & Under Boys - 2nd Kup & Over

1

Dexter Sims

SESMA

5

 

 

 

5

2

Alfie Sparkes

NMAC

4

 

 

 

4

3

Ben Fordham

SESMA

3

 

 

 

3

4

Connor Bradley

SESMA

2

 

 

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 3 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - Under Belt

1

Josha Thorp

FSK

5

 

 

 

5

2

Thomas Keyte

ECBBS

4

 

 

 

4

3

Joseph Manoharan

NMAC

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 4 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - 2nd Kup & Over

1

Ivan Lim

SESMA

5

 

 

 

5

2

Georgey Williams

EFS

4

 

 

 

4

3

Oliver Halliday

NMAC

3

 

 

 

3

4

Ahmed Hamad

NMAC

2

 

 

 

2

5

Dexter Sims

SESMA

1

 

 

 

1

6

Gerard Knight

ECBBS

1

 

 

 

1

7

Callum Bradley

SESMA

1

 

 

 

1

8

Morgan Plumpton

SESMA

1

 

 

 

1

9

Toby Goode

SMA

1

 

 

 

1

10

Connor Butler

SESMA

1

 

 

 

1

Cat 5 Individual Forms 14 - 17 Year Old Boys - Mixed Grades

1

Rhys Carter

SESMA

5

 

 

 

5

2

Mathew Thomas

SRKC

4

 

 

 

4

3

Romeo Singh

AMA

3

 

 

 

3

4

Jay Blowers

NMAC

2

 

 

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 6 Individual Forms 8 - 10 Years Girls - Under Belt

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Cherry D’abreu

EFS

5

 

 

 

5

2

Paige Catesby-Gibbs

EFS

4

 

 

 

4

3

Lucie Thompson

FMMAA

3

 

 

 

3

4

Hannah Fox

SESMA

2

 

 

 

2

5

Kayleigh Halliday

NMAC

1

 

 

 

1

6

Priya Manoharan

NMAC

1

 

 

 

1

Cat 6 Individual Forms 8 Years & Under Girls

1

Scarlett Catesby-Gibbs

EFS

5

 

 

 

5

2

Jessica Read

ECBBS

4

 

 

 

4

3

Grace Worby

TTK

3

 

 

 

3

4

Anjali Manoharan

NMAC

2

 

 

 

2

5

Liwia Luftner

ECBBS

1

 

 

 

1

Cat 7 Individual Forms 10 Years & Under Girls - 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 8 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - Under Belt

1

Mylee Hedges

SRKC

5

 

 

 

5

2

Angelina Vaitkus

SESMA

4

 

 

 

4

3

Lucie Thompson

FMMAA

3

 

 

 

3

4

Flora Setet

ECBBS

2

 

 

 

2

5

Assimina Pantazi

ECBBS

1

 

 

 

1

6

Bethany Brooks

SESMA

1

 

 

 

1

7

Grace Allarakhia

EFS

1

 

 

 

1

8

Aleta Rose

ECBBS

1

 

 

 

1

Cat 9 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - 2nd Kup & Over

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

 

 

 

5

2

Isabel Swanborough

SESMA

4

 

 

 

4

3

Mylee Hedges

SRKC

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 10 Individual Forms 14 - 17 Year Old Girls - Mixed Grades

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

 

 

 

5

2

Laura Smith

FSK

4

 

 

 

4

3

Amy Hayes

NMAC

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 11 Individual Black Belt Mixed Forms

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

 

 

 

5

2

Harry Smith

NMAC

4

 

 

 

4

3

Chloe Miller

SESMA

3

 

 

 

3

4

Lexie Mclellan

SESMA

2

 

 

 

2

5

Matthew Thomas

SRKC

1

 

 

 

1

6

Rhys Carter

SESMA

1

 

 

 

1

7

Romeo Singh

AMA

1

 

 

 

1

8

Elouisa Plumpton

SESMA

1

 

 

 

1

9

Morgan Plumpton

SESMA

1

 

 

 

1

10

Sienna Bolton

EFS

1

 

 

 

1

Cat 12 Individual Forms 18 Year & Over Men - Under Belt

1

Robert Nguyen

UEA

5

 

 

 

5

2

Graham Thompson

FMMAA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 13 Individual Forms 18 Year & Over Men - 2nd Kup & Over

1

Harry Smith

NMAC

5

 

 

 

5

2

Mark Thompson

UEA

4

 

 

 

4

3

Graham Thompson

FMMAA

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 14 Individual Forms 18 Year & Over Women - Under Belt

1

Angela Hedges

SRKC

5

 

 

 

5

2

Lucy Findlay

NMAC

4

 

 

 

4

3

Michelle Chisnall

TTK

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 15 Individual Forms 18 Year & Over Women - 2nd Kup & Over

1

Lexie Mclellan

SESMA

5

 

 

 

5

2

Toni Greene

SESMA

4

 

 

 

4

3

Chloe Miller

SESMA

3

 

 

 

3

4

Molly Thomas

NMAC

2

 

 

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 16 Individual Forms 41 Year & Over Women

1

Angela Hedges

SRKC

5

 

 

 

5

2

Lucy Findlay

NMAC

4

 

 

 

4

3

Michelle Chisnall

TTK

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 16A Individual Forms 41 Year & Over Men

1

Graham Thompson

FMMAA

5

 

 

 

5

2

David Frazer

NBCK

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 17 Creative Forms 10 Years & Under Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Scarlett Catesby-Gibbs

EFS

5

 

 

 

5

2

Paige Catesby-Gibbs

EFS

4

 

 

 

4

3

Ben Fordham

SESMA

3

 

 

 

3

4

Larissa Coe

NMAC

2

 

 

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 18 Creative Forms 10 Years & Under Mixed - 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 19 Creative Forms 11 - 15 Years Mixed

1

Mylee Hedges

SRKC

5

 

 

 

5

2

Charlotte Miller

EFS

4

 

 

 

4

3

Rhys Carter

SESMA

3

 

 

 

3

4

Isabel Swanborough

SESMA

2

 

 

 

2

5

Morgan Plumpton

SESMA

1

 

 

 

1

Cat 20 Creative Forms 16 Years & Over Mixed

1

Dave Treadwell

FSK

5

 

 

 

5

2

Lexie Mclellan

SESMA

4

 

 

 

4

3

Amy Hayes

NMAC

3

 

 

 

3

4

Elouisa Plumpton

SESMA

2

 

 

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 21 Synchronised Forms 10 Years & Under Mixed

1

S & P Catesby-Gibbs, C.D’abreu

EFS

5

 

 

 

5

2

P.Manoharan, K.Halliday, A.Sparkes

NMAC

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 22 Synchronised Forms 11 - 15 Years Mixed

1

O.Halliday, A.Hamad, J.Blowers

NMAC

5

 

 

 

5

2

B.Fordham, D.Sims, I.Lim

SESMA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 23 Synchronised Forms 16 Years & Over Mixed

1

J & E Coe, E.Swan

NMAC

5

 

 

 

5

2

J.Thorp, O.Scott, D.Treadwell

FSK

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 24 Team Forms - Creative/Musical 10 Years & Under Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 25 Team Forms - Creative/Musical Mixed

1

C.Bradley, M.Plumpton

SESMA

5

 

 

 

5

2

M.Thomas, M.Hedges

SRKC

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 26 Team Forms - Creative/Musical 16 Years & Over Mixed

1

J.Thorp, D.Treadwell

FSK

5

 

 

 

5

2

E.Plumpton,T.Greene

SESMA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 27 Traditional / Creative Weapons Kata 8 - 10 Years Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Scarlett Catesby-Gibbs

EFS

5

 

 

 

5

2

Paige Catesby-Gibbs

EFS

4

 

 

 

4

3

Ollie Scott

FSK

3

 

 

 

3

4

Noah Swanborough

SESMA

2

 

 

 

2

5

Cherry D’abreu

EFS

1

 

 

 

1

6

Ben Fordham

SESMA

1

 

 

 

1

Cat 27A Traditional / Creative Weapons Kata 7 Years & Under Mixed

1

Oscar King

EFS

5

 

 

 

5

2

Imogen Goodew

EFS

4

 

 

 

4

3

Sienna Ross

EFS

3

 

 

 

3

4

Lily May

EFS

2

 

 

 

2

5

Millicent Bruce

EFS

1

 

 

 

1

Cat 28 Traditional / Creative Weapons Kata 11 - 15 Years Mixed

1

Mathew Thomas

SRKC

5

 

 

 

5

2

Louise Smith

NMAC

4

 

 

 

4

3

Joshua Thorp

FSK

3

 

 

 

3

4

Isabel Swanborough

SESMA

2

 

 

 

2

5

Sienna Bolton

EFS

1

 

 

 

1

6

Mylee Hedges

SRKC

1

 

 

 

1

7

Laura Smith

FSK

1

 

 

 

1

8

Grace Allarakhia

EFS

1

 

 

 

1

9

Georgey Williams

EFS

1

 

 

 

1

10

Charlotte Miller

EFS

1

 

 

 

1

Cat 29 Traditional / Creative Weapons Kata 16 Years & Over Mixed

1

Mathew Thomas

SRKC

5

 

 

 

5

2

Lexie Mclellan

SESMA

4

 

 

 

4

3

David Frazer

NBCK

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 30 Creative Self Defence 10 Years & Under - Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 31 Creative Self Defence 11 - 14 Years Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 32 Creative Self Defence 15 - 17 Years Mixed 

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 33 Creative Self Defence 18 Yrs & Over Under Belt Mixed

1

Ahmed Hamad

NMAC

5

 

 

 

5

2

Rachel Bonner

ECBBS

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 34 Creative Self Defence 18 Yrs & Over Black Belt Mixed

1

Harry Smith

NMAC

5

 

 

 

5

2

Amy Hayes

NMAC

4

 

 

 

4

3

Molly Thomas

NMAC

3

 

 

 

3

4

Tanya Mallet

ECBBS

2

 

 

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 35 Reality Self Defence 14 - 17 Yrs Under Belt Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 36 Reality Self Defence 14 - 17 Yrs Black Belt Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 37 Reality Self Defence 18 Yrs & Over Under Belt Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 38 Reality Self Defence 18 Yrs & Over Black Belt Mixed

1

Harry Smith

NMAC

5

 

 

 

5

2

Amy Hayes

NMAC

4

 

 

 

4

3

Molly Thomas

NMAC

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 39 Point Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Evan Middleton

ECBBS

5

 

 

 

5

2

Max Turner

PTKA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 40 Point Sparring Boys 121cm - 140cm Under Belt

1

Ollie Scott

FSK

5

 

 

 

5

2

Tyler Hamilton

PMMA

4

 

 

 

4

3

Roman Pantazis

ECBBS

3

 

 

 

3

4

Oathy Gilbey

SESMA

2

 

 

 

2

5

Archie Grinnell

ECBBS

1

 

 

 

1

6

Martins Silagailis

ECBBS

1

 

 

 

1

Cat 41 Point Sparring Boys 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 42 Point Sparring Boys 141cm - 160cm Under Belt

1

Lucas Toovey

ECBBS

5

 

 

 

5

2

Marley Copping

ECBBS

4

 

 

 

4

3

Thomas Keyte

ECBBS

3

 

 

 

3

4

Thomas Peloe

ECBBS

2

 

 

 

2

5

Camron Middleton

ECBBS

1

 

 

 

1

Cat 43 Point Sparring Boys 141cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Gerard Knight

ECBBS

5

 

 

 

5

2

Dexter Sims

SESMA

4

 

 

 

4

3

Connor Butler

SESMA

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 44 Point Sparring Boys 161cm & Over Mixed

1

Romeo Singh

AMA

5

 

 

 

5

2

Ethan Elliott

ECBBS

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 45 Point Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 46 Point Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

Jessica Read

ECBBS

5

 

 

 

5

2

Liwia Luftner

ECBBS

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 47 Point Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 48 Point Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt

1

Alena Rose

ECBBS

5

 

 

 

5

2

Flora Setet

ECBBS

4

 

 

 

4

3

Aleta Rose

ECBBS

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 49 Point Sparring Girls 141cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

 

 

 

5

2

Isabel Swanborough

SESMA

4

 

 

 

4

3

Mylee Hedges

SRKC

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 50 Point Sparring Girls 161cm & Over Mixed   

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

 

 

 

5

2

Evie Swan

NMAC

4

 

 

 

4

3

Amy Hayes

NMAC

3

 

 

 

3

4

Laura Smith

FSK

2

 

 

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 51 Point Sparring Men 18 - 35 Years 80kg & Under 

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Harry Smith

NMAC

5

 

 

 

5

2

Davies Kaimenyi

UEA

4

 

 

 

4

3

Aaron Bettoney

SESMA

3

 

 

 

3

4

Michael Ashbrook

ECBBS

2

 

 

 

2

5

Mark Thompson

UEA

1

 

 

 

1

6

Robert Nguyen

UEA

1

 

 

 

1

7

Cameron Bradley

ECBBS

1

 

 

 

1

8

Roland Ravasz

KJSC

1

 

 

 

1

Cat 52 Point Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

Matyas Bakos

KJSC

5

 

 

 

5

2

Chris Freestone

SESMA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 53 Point Sparring Men 36 Years +  Open

1

Jon Sarl

PTKA

5

 

 

 

5

2

Jesu Manoharan

NMAC

4

 

 

 

4

3

Robert Tragarz

KJSC

3

 

 

 

2

4

 

SESMA

2

 

 

 

2

5

Paul Webster

ECBBS

1

 

 

 

1

6

Phil Rogers

ECBBS

1

 

 

 

1

Cat 54 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

Molly Thomas

NMAC

5

 

 

 

5

2

Charlotte Quinn

 

4

 

 

 

4

3

Forsha Santiago

 

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 55 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 56 Point Sparring Ladies 36 Years + Open

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 57 Continuous Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 58 Continuous Sparring Boys 121cm - 135cm Under Belt  

1

Ollie Scott

FSK

5

 

 

 

5

2

Fletcher Haywood

ECBBS

4

 

 

 

4

3

Adrian Vaitkus

SESMA

3

 

 

 

3

4

Thomas Peloe

ECBBS

2

 

 

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 59 Continuous Sparring Boys 121cm - 135cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 60 Continuous Sparring Boys 136cm - 150cm Under Belt

1

Jack Turner

PTKA

5

 

 

 

5

2

Gerard Knight

ECBBS

4

 

 

 

4

3

Adrian Viatkus

SESMA

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 61 Continuous Sparring Boys 136cm - 150cm 2nd Kup & Over  

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 62 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 63 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm 2nd Kup & Over  

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 64 Continuous Sparring Boys 161cm & Over Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 65 Continuous Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 66 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

Amelia Buxton

KFK

5

 

 

 

5

2

Melitta Turner

PTKA

4

 

 

 

4

3

Zsazsa Buxton

KFK

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 67 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 68 Continuous Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 69 Continuous Sparring Girls 141 - 160cm 2nd Kup & Over

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

 

 

 

5

2

Isabel Swanborough

SESMA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 70 Continuous Sparring Girls 161cm & Over Mixed

1

Amy Hayes

NMAC

5

 

 

 

5

2

Ellie Fyfe

NMAC

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 71 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years Open

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Nathaniel Hurst

ECBBS

5

 

 

 

5

2

Harry Smith

NMAC

4

 

 

 

4

3

Aaron Bettoney

SESMA

3

 

 

 

3

4

Cameron Bradley

ECBBS

2

 

 

 

2

5

Davies Kaimenyi

UEA

1

 

 

 

1

Cat 72 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

Chris Freestone

SESMA

5

 

 

 

5

2

Ryan Prescott

KFK

4

 

 

 

4

3

Scott Galvin

KFK

3

 

 

 

3

4

Morgan Thompson

ECBBS

2

 

 

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 73 Continuous Sparring Men 36 Years + Open

1

Paul Webster

ECBBS

5

 

 

 

5

2

Phil Rogers

ECBBS

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 74 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 75 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

Jo Thomson

KFK

5

 

 

 

5

2

Samantha Hardiment

UEA

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 76 Continuous Sparring Ladies 36 Years + Open

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 77 Kumite 121cm - 140cm Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 78 Kumite 141cm - 160cm Mixed

1

Laura Smith

FSK

5

 

 

 

5

2

Joshua Thorp

FSK

4

 

 

 

4

3

Ellie Fyfe

NMAC

3

 

 

 

3

4

Lucie Thompson

FMMAA

2

 

 

 

2

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 79 Team Point Sparring Boys

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 80 Team Point Sparring Girls

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 81 Grappling Lightweight

1

Roland Ravasz

KJSC

5

 

 

 

5

2

Robert Tragarz

KJSC

4

 

 

 

4

3

Philip Turner

PTKA

3

 

 

 

3

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 82 Grappling Heavyweight

1

Matyas Bakos

KJSC

5

 

 

 

5

2

Brandon Parmar

GBH

4

 

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 83 Grappling Kids

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Club Points Table

Pos

Coaches Name

Club

Club Name

County

Points

1

Harri Peck

NMAC

National Martial Arts Committee

Norfolk

147

2

Wayne Baker

SESMA

South Eastern School of Martial Arts

Norfolk

142

3

Steven Webster

ECBBS

East Coast Black Belt School

Norfolk

119

3

Emma Elmes

EFS

Elmes FreeStyle

Essex

67

4

Dave Treadwell

FSK

Furi Sutairu Shotokan karate Academy

Worcestershire

56

6

Phil Aucott

SRKD

Senshi-Ryuu Karate Do

Surrey

46

7

Lászó Zupán

KJSC

Kemono Jistu Sport Club

Norfolk

23

8

Phil Turner

PTKA

Phil Turner Kickboxing Academy

Cambridgeshire

21

9

Tasha Scarth

KFK

KickFiit Kickboxing

Cambridgeshire

20

10

James Alder

FMMAA

Four Marks Martial Arts Academy

Hampshire

20

11

Samantha Hardiment

UEA

University of East Anglia Taekwondo Club

Norfolk

18

12

Becky Minns

TTK

Tigertastic Karate

Suffolk

12

13

Andy Thompson

AMA

Apollo Matrial Arts

Suffolk

9

14

David Frazer

NBCK

NBCK

Suffolk

9

15

Paul Walsh

PMMA

Pitbull Mixed Martial Arts

West Midlands

4

16

Carlos Gracie Jr.

GBH

Gracie Barra Halesowen

West Midlands

4

17

 

 

 

 

 

18

 

 

 

 

 

Club Medals Table

Pos

Club

Gold

Silver

Bronze

Total

1

National Martial Arts Committee

14

11

7

32

2

South Eastern School Of Martial Arts

7

12

10

29

3

East Coast Black Belt School

7

11

4

22

4

Elmes Freestyle

6

6

3

15

5

Furi Sutairu Shotokan Karate

7

3

2

12

6

Senshi Ryuu Karate Do

6

2

4

12

7

Kemono Jistu Sport Club

3

1

1

5

8

Phil Turner Kickboxing Academy

2

2

1

5

9

KickFiit Kickboxing

2

1

2

5

10

Four Marks Martial Arts Academy

1

1

3

5

11

University of East Anglia Taekwondo Club

1

0

3

4

12

Tigertastic Karate

0

0

4

4

13

Apollo Matrial Arts

1

0

1

2

14

NBCK

0

1

1

2

15

Pitbull Mixed Martial Arts

0

1

0

1

16

Gracie Barra Halesowen

0

1

0

1

17

 

 

 

 

 

18