Reach4Success

  

UK
    2019 EAST OF ENGLAND COMPETITION SERIES
    2019 Sponsors & Partners   
Cooper BMW - Copy Mercure_Hotels_Logo_EOE Hemstock'sLogo
Logo
Fourth_Avenue_Jewellery_Lounge_Ad Kwon Large - Copy
Barford sign lgo
active_norfolk_logo_large Sportspark logo WMAGC_logo_with_kicker_and_text_version2 TAFISA_Full_Stacked_RGB Clear Background
2018 Comp 2018 Comp 2018

Cat 1 Individual Forms 10 Years & Under Boys - Under Belt

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Noah Swanborough

SESMA

5

3

3

4

15

2

Ollie Scott

FSK

0

0

4

5

9

3

Louis Richards

NMAC

4

2

2

1

9

4

Oli Richards

NMAC

0

1

2

3

6

5

Alfie Richardson

PBA

0

5

0

0

5

6

Peter Agius

SESMA

0

4

0

1

4

7

Oathy Gilbey

SESMA

0

0

0

2

2

8

Finlay Hughes

TTK

0

0

1

1

2

9

Abli-Bakr-Farooq

DKC

0

1

0

0

1

10

Elijah Phillips

SJOA

0

1

0

0

1

11

Thomas Miller

SESMA

0

0

0

1

1

12

Otis Risen

VERVE

0

0

1

0

1

13

Zak Treadwell

FSK

0

0

1

0

1

Cat 2 Individual Forms 10 Years & Under Boys - 2nd Kup & Over

1

Ivan Lim

SESMA

5

4

4

3

16

2

Tyler Brazier-Hadfield

PBA

0

5

5

5

15

3

Dexter Sims

SESMA

4

3

3

4

14

4

Ben Fordham

SESMA

3

2

2

2

9

5

Connor Bradley

SESMA

2

0

0

0

2

6

Aarav Kulas

SESMA

0

1

0

0

1

Cat 3 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - Under Belt

1

Joshua Thorp

FSK

0

5

5

5

15

2

Toby Goode

RPMA

0

0

4

3

7

3

Finlay Hughes

TTK

0

0

0

4

4

4

Oli Richards

NMAC

0

4

0

0

4

Cat 4 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - 2nd Kup & Over *Points moved to Cat 5

1

Morgan Plumpton

SESMA

4

2

4

4

14

2

Jay Blowers

NMAC

3

0

3

5

11

3

Callum Bradley

SESMA

5

0

0

3

8

4

Matthew Thomas

SRKD

0

5

0

0

5

5

Oliver Halliday

NMAC

0

0

5

0

5

6

Rhys Carter

SESMA

0

4

0

0

4

7

Awais Aktar

DKC

0

3

0

0

3

8

James Cooper

NMAC

0

2

0

0

2

9

Callum Digby

NMAC

0

*1

0

0

1

10

Nicholas Barke

SESMA

0

1

0

0

1

Cat 5 Individual Forms 14 - 17 Year Old Boys - Mixed Grades *Points moved from Cat 4

1

Orson Petravage

SESMA

4

5

5

5

19

2

Obi Brinkley

THC

5

4

0

0

9

3

Rhys Carter

SESMA

0

0

4

4

8

4

Callum Digby

NMAC

0

*1

3

0

4

5

Joshua Thorp

FSK

0

3

0

0

3

Cat 6 Individual Forms 8 - 10 Years Girls - Under Belt * Points moved from cat 7

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Mylee Hedges

SRKD

5*

5

5

5

20

2

Cherry D’abreu

EFS

0

0

0

4

4

3

Paige Catesby-Gibbs

EFS

0

0

0

3

3

4

Ebony Fox

PBA

0

4

0

0

4

5

Grace Worby

TTK

0

0

3

0

3

6

Ava Howells

AMA

0

0

0

3

3

7

Elizabeth Benn

PBA

0

3

0

0

3

8

Lettie Howells

AMA

0

2

0

0

2

9

Scarlett Catesby-Gibbs

EFS

0

0

0

1

1

Cat 7 Individual Forms 10 Years & Under Girls - 2nd Kup & Over

1

Evie Yan Yi Chung

SESMA

4

5

4

CLOSED

13

2

Mylee Hedges

SRKD

0

0

5

 

5

3

Lettie Howells

AMA

0

4

0

 

4

Cat 8 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 9 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - 2nd Kup & Over

1

Isabel Swanborough

SESMA

3

3

4

4

14

2

Laura Smith

FSK

0

4

3

3

10

3

Mylee Hedges

SRKD

0

0

0

5

5

4

Evie Swan

NMAC

1

1

1

2

5

5

Katherine Cooper

NMAC

1

5

2

0

8

6

Ellie Fyfe

NMAC

5

0

5

0

10

7

Isabella Brown

TKF

4

0

0

0

4

8

Ellie Coe

NMAC

0

2

0

0

2

9

Pratima Mishra

THC

2

0

0

0

2

10

Maya Findlay

NMAC

1

0

0

0

1

11

Evie Simonds

VERVE

0

0

1

0

1

Cat 10 Individual Forms 14 - 17 Year Old Girls - Mixed Grades

1

Sophia Petravage

SESMA

5

4

5

5

19

2

Amy Hayes

NMAC

4

1

4

3

12

3

Elouisa Plumpton

SESMA

3

2

2

1

8

4

Sydney Quarterman

FSK

0

5

0

0

5

5

Charlotte Miller

EFS

0

1

0

4

5

6

Rosie Mishra

THC

0

3

1

0

4

7

Chloe Miller

SESMA

0

0

3

0

3

8

Jessica Coe

NMAC

2

1

0

0

3

Cat 11 Individual Black Belt Mixed Forms

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

William Moy

SESMA

5

5

5

5

20

2

Orson Petravage

SESMA

4

4

3

3

14

3

Rhys Carter

SESMA

0

1

2

4

7

4

Lexie McLellan

SSKL

1

2

1

1

5

5

Elouisa Plumpton

SESMA

2

1

1

1

5

6

Harry Smith

NMAC

0

0

4

0

4

7

Ellie Fyfe

NMAC

3

0

1

0

4

8

Sophia Petravage

SESMA

1

1

2

0

4

9

Sydney Quaterman

FSK

0

3

0

0

3

10

Morgan Plumpton

SESMA

0

0

1

1

2

11

Bex Minns

TTK

0

0

1

0

1

12

Huseyn Mikayllov

DKC

0

1

0

0

1

13

Samantha Hardiment

UEA TKD

0

1

0

0

1

14

Isabella Brown

TKF

1

0

0

0

1

15

Chloe Miller

SESMA

0

0

0

1

1

Cat 12 Individual Forms 18 Year & Over Men - Under Belt *Points moved from cat 13

1

Pete Richards

NMAC

4*

5

4

5

18

2

Oliver Kuhl

UEA TKD

0

4

0

0

4

Cat 13 Individual Forms 18 Year & Over Men - 2nd Kup & Over

1

William Moy

SESMA

5

4

5

4

18

2

Chris Dockerill

FSK

0

0

0

5

5

3

Huseyn Mikayllov

DKC

0

5

0

0

5

4

William Morris

UEA TKD

3

0

0

0

3

Cat 14 Individual Forms 18 Year & Over Women - Under Belt

1

Anji Hedges

SRKD

5

5

5

5

20

2

Olga Chorunzina

SESMA

0

0

4

4

8

3

Imogen Garner

UEA TKD

4

4

0

0

8

4

Jennifer Justason

RPMA

3

0

3

0

6

5

Sarah Quakley

NMAC

0

3

2

0

5

Cat 15 Individual Forms 18 Year & Over Women - 2nd Kup & Over

1

Lexie McLellan

SSKL

2

4

3

4

15

2

Toni Greene

SESMA

0

5

0

5

10

3

Chloe Miller

SESMA

0

0

4

3

7

4

Annabel Carlton

NMAC

0

0

5

0

5

5

Faye Fairweather

NMAC

3

2

0

0

5

6

Bashayer Ahmad

UEA TKD

5

0

0

0

5

7

Ellie Leeder

NMAC

4

0

0

0

4

8

Samantha Hardiment

UEA TKD

0

3

0

0

3

9

Bex Minns

TTK

0

0

2

0

2

10

Tina Wu

UEA TKD

0

1

0

0

1

11

Sophie Smart

THC

0

1

0

0

1

12

Georgie Hemstock

NMAC

0

0

0

1

1

Cat 16 Individual Forms 41 Year & Over Mixed

1

Pete Richards

NMAC

4

3

1

5

13

2

David Frazer

NBCK

5

2

4

1

12

3

Karen Swan

NMAC

0

5

3

4

12

4

Maria Agius

SESMA

0

4

0

3

7

5

Kevin Sanford

THC

0

0

5

0

5

6

Lisa Mann

NMAC

0

1

2

1

4

7

Suzanne Bailey

SRKD

0

1

1

0

2

8

Nick Hardy

SESMA

0

0

0

1

1

Cat 17 Creative Forms 10 Years & Under Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Mylee Hedges

SRKD

5

5

5

5

20

2

Louis Richards

NMAC

0

0

4

4

8

3

Oli Richards

NMAC

0

0

3

3

6

4

Ava Howells

AMA

0

4

0

0

4

Cat 18 Creative Forms 10 Years & Under Mixed - 2nd Kup & Over

1

Tyler Brazier-Hadfield

PBA

0

5

5

5

15

2

Dexter Sims

SESMA

0

0

2

4

6

3

Ben Fordham

SESMA

0

0

1

3

4

4

Ava Howells

AMA

0

4

0

0

4

5

Mylee Hedges

SRKD

0

0

4

0

4

6

Ivan Lim

SESMA

0

0

3

0

3

Cat 19 Creative Forms 11 - 15 Years Mixed

1

Rhys Carter

SESMA

0

0

4

5

9

2

Evie Swan

NMAC

3

3

0

3

9

3

Isabel Swanborough

SESMA

0

0

3

4

7

4

Ellie Fyfe

NMAC

5

0

5

0

10

5

Jessica Coe

NMAC

4

2

0

0

6

6

Matthew Thomas

SRKD

0

5

0

0

5

7

Ellie Coe

NMAC

0

4

0

0

4

8

Rhys Carter

SESMA

0

0

4

0

4

9

Katherine Cooper

NMAC

0

0

3

0

3

10

Isabel Swanborough

SESMA

0

0

3

0

3

11

Callum Digby

NMAC

0

0

1

0

1

12

Elouisa Plumpton

SESMA

0

0

0

1

1

Cat 20 Creative Forms 16 Years & Over Mixed

1

Lexie McLellan

SSKL

5

5

4

5

19

2

Amy Hayes

NMAC

0

4

3

4

11

3

Chloe Miller

SESMA

0

0

0

3

3

4

Annabel Carlton

NMAC

0

0

5

0

5

5

David Frazer

NBCK

4

0

0

0

4

6

Jessica Coe

NMAC

0

3

0

0

3

7

Peter Richards

NMAC

0

0

2

0

2

8

Sarah Quakley

NMAC

0

0

1

0

1

Cat 21 Synchronised Forms 10 Years & Under Mixed

1

E.McNally, C.McNally, I.Chamberlin

AMA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

O & L.Richards, N.Swanborough

NMAC

0

4

 

 

4

Cat 22 Synchronised Forms 11 - 15 Years Mixed

1

I.Swanborough, D.Sims, B.Fordham

SESMA

0

4

4

5

13

2

L.Smith, O.Scott, J.Thorp

FSK

0

0

0

4

4

3

J.Coe, E.Coe, E.Swan

NMAC

0

5

0

0

5

4

I.Swanborough, I.Lim, D.Sims

SESMA

5

0

0

0

5

5

E.Fyfe, E.Swan, K.Cooper

NMAC

4

0

0

0

4

Cat 23 Synchronised Forms 16 Years & Over Mixed

1

E.Swan, K.Swan, L.Mann

NMAC

5

3

5

5

18

2

O & L.Richards, S Quakley

NMAC

0

0

3

4

7

3

O & S.Petravage, W.Moy

SESMA

0

5

0

0

5

4

O.Kuhl, I.Garner, T.Wu

UEA TKD

0

4

0

0

4

5

T.Justason, J.Justason, S.Justason

RPMA

4

0

0

0

4

Cat 24 Team Forms - Creative/Musical 10 Years & Under Mixed

1

E.Benn, E.Fox

PBA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

E & C.McNally, I.Chamberlin

AMA

0

4

 

 

4

Cat 25 Team Forms - Creative/Musical Mixed

1

D.Sims, I.Swanborough

SESMA

4

4

4

5

17

2

E.Plumpton, C.Bradley

SESMA

0

0

0

4

4

3

A Hedges & S Bailey

SRKD

0

0

5

0

5

4

M.Thomas, M.Hedges

SRKD

0

5

0

0

5

5

E.Fyfe, E.Swan

NMAC

5

0

0

0

5

7

J.Coe, E.Coe

NMAC

0

3

0

0

3

Cat 26 Team Forms - Creative/Musical 16 Years & Over Mixed

1

W.Moy, O.Petravage

SESMA

5

5

CATEGORY CLOSED

10

2

J.Coe, E.Coe

NMAC

0

4

 

 

4

3

A.Hayes, J.Coe

NMAC

4

0

 

 

4

4

E.Plumpton, T.Greene

SESMA

0

3

 

 

3

Cat 27 Traditional / Creative Weapons Kata 10 Years & Under Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Tyler Brazier-Hadfield

PBA

0

5

5

4

14

2

Mylee Hedges

SRKD

5

4

3

1

13

2

Noah Swanborough

SESMA

3

3

4

1

11

4

Ben Fordham

SESMA

4

1

2

1

8

5

Cherry D’abreu

EFS

0

0

0

5

5

6

Scarlett Catesby-Gibbs

EFS

0

0

0

3

3

7

Abli-Bakr-Farooq

DKC

0

2

0

0

2

8

Oliver Gunton

SJOA

0

0

1

1

2

Cat 28 Traditional / Creative Weapons Kata 11 - 15 Years Mixed

1

Isabel Swanborough

SESMA

5

1

5

3

14

2

Charlotte Miller

EFS

0

5

0

5

10

3

Joshua Thorp

FSK

0

0

4

4

8

4

Elouisa Plumpton

SESMA

4

2

0

0

6

5

Matthew Thomas

SRKD

0

4

0

0

4

6

Sienna Bolton

EFS

0

3

0

1

4

7

Rosie Mishra

 

0

0

3

0

3

8

Toby Goode

RPMA

0

0

2

1

3

9

Awais Alchtar

DKC

0

1

0

0

1

10

Sydney Quarterman

FSK

0

1

0

0

1

Cat 29 Traditional / Creative Weapons Kata 16 Years & Over Mixed

1

Lexie McLellan

SSKL

5

4

5

5

19

2

Pete Richards

NMAC

0

0

0

4

4

2

Obi Brinkley

THC

4

5

0

0

9

3

Suzanne Bailey

SRKD

0

2

3

0

5

5

Kevin Sanford

THC

0

0

4

0

4

6

David Frazer

NBCK

3

0

0

0

3

7

Matthew Thomas

SRKD

0

3

0

0

3

8

Sophie Smart

THC

0

2

0

0

2

Cat 30 Creative Self Defence 10 Years & Under - Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Oliver Gunton

SJOA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Elijah Phillips

SJOA

0

4

 

 

4

3

Charlie Saint

NMAC

0

3

 

 

3

Cat 31 Creative Self Defence 11 - 14 Years Mixed

1

Riley Jackson

SJOA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Charlie Saint

NMAC

0

4

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 32 Creative Self Defence 15 - 17 Years Mixed 

1

Amy Hayes

NMAC

5

5

4

4

18

2

Joseph Waller

SJOA

0

4

5

5

14

3

Ellie Leeder

NMAC

4

0

0

0

4

Cat 33 Creative Self Defence 18 Yrs & Over Under Belt Mixed

1

Darren Reed

SJOA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Joseph Waller

SJOA

0

4

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 34 Creative Self Defence 18 Yrs & Over Black Belt Mixed

1

Adam Ridgewell

SJOA

5

5

4

5

19

2

Amy Hayes

NMAC

4

4

5

4

17

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 35 Reality Self Defence 14 - 17 Yrs Under Belt Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 36 Reality Self Defence 14 - 17 Yrs Black Belt Mixed

1

Amy Hayes

NMAC

5

5

5

5

20

2

Joseph Waller

SJOA

0

4

4

4

12

2

Ellie Leeder

NMAC

4

0

0

0

4

Cat 37 Reality Self Defence 18 Yrs & Over Under Belt Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 38 Reality Self Defence 18 Yrs & Over Black Belt Mixed

1

Adam Ridgewell

SJOA

5

5

5

5

20

2

Amy Hayes

NMAC

4

4

4

4

16

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 39 Point Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 40 Point Sparring Boys 121cm - 140cm Under Belt

1

Ollie Scott

FSK

5

0

5

4

14

2

Harlee Phythian

PBA

0

5

0

0

5

3

Joshua Thorpe

FSK

0

0

4

0

4

4

Tyler Hamilton

PBMMA

4

0

0

0

4

5

Albi-Bakr Farooq

DKC

0

4

0

0

4

6

Scarlett Justason

RPMA

3

0

0

0

3

Cat 41 Point Sparring Boys 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 42 Point Sparring Boys 141cm - 160cm Under Belt

1

William Bingham

PBA

0

4

3

CLOSED

7

2

Harlee Phythian

PBA

0

0

5

 

5

3

Otis Baggett-Lahav

AMA

0

5

0

 

5

4

Ben Jeffery

PBA

0

0

4

 

4

5

Callum Digby

NMAC

0

3

0

 

3

6

Joel Bircumshaw

PBA

0

0

2

 

2

Cat 43 Point Sparring Boys 141cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 44 Point Sparring Boys 161cm & Over Mixed *Points moved to Cat 51

1

Orson Petravage

SESMA

*5

*4

CATEGORY CLOSED

9

2

Obi Brinkley

THC

4

5

 

 

9

3

James Cooper

NMAC

0

3

 

 

3

Cat 45 Point Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 46 Point Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

Ava Howells

AMA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Ella McNally

AMA

0

4

 

 

4

3

Cassie McNally

AMA

0

3

 

 

3

4

Isla Chamberlin

AMA

0

2

 

 

2

Cat 47 Point Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 48 Point Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt *Points moved to Cat 49

1

Ava Howells

AMA

5

5

0

5

15

2

Maya Findlay

NMAC

4

0

4

0

8

3

Laura Smith

FSK

0

0

5*

0

5

Cat 49 Point Sparring Girls 141cm - 160cm 2nd Kup & Over *Points moved from Cat 48

1

Laura Smith

FSK

0

0

5

5*

10

2

Jay Blowers

NMAC

0

0

0

4

4

3

Ellie Fyfe

NMAC

5

0

5

0

10

4

Maya Findlay

NMAC

4

0

0

0

4

5

Chloe Miller

SESMA

0

0

4

0

4

Cat 50 Point Sparring Girls 161cm & Over Mixed   

1

Amy Hayes

NMAC

5

4

5

4

18

2

Sophia Petravage

SESMA

3

3

4

3

13

3

Evie Swan

 NMAC

0

0

3

5

8

4

Katherine Cooper

NMAC

4

1

2

0

7

5

Florence Scottmurphy

PBA

0

5

1

0

6

6

Rosie Mishra

THC

0

2

0

0

2

Cat 51 Point Sparring Men 18 - 35 Years 80kg & Under  *Points moved from Cat 44

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

William Moy

SESMA

5

5

4

3

17

2

Orson Petravage

SESMA

*5

*4

3

4

16

3

Chris Dockerill

FSK

0

0

0

5

5

3

Oliver Kuhl

UEA TKD

4

3

0

0

7

4

Harry Smith

NMAC

0

0

5

0

5

5

Adrian Stachewicz

PBA

0

4

0

0

4

6

Truna Hiev Hgoyen

UEA TKD

0

2

0

0

2

Cat 52 Point Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over *Points moved to Cat 53

1

Andy Reid

VERVE

0

5

4

5

14

2

David Sharp

VERVE

0

2

3

4

9

3

Lee Didwell

SESMA

*4

*3

*5

0

12

4

William Morris

UEA TKD

*5

*4

0

0

9

5

Tanner Justason

RPMA

3

0

0

0

3

Cat 53 Point Sparring Men 36 Years +  Open *Points moved from Cat 52

1

Lee Didwell

SESMA

*4

*3

*5

0

12

2

William Morris

UEA TKD

*5

*4

0

0

9

3

Tanner Justason

RPMA

*3

0

0

0

3

Cat 54 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

Olga Chorunzina

SESMA

0

0

4

4

8

2

Amy Hayes

NMAC

0

0

0

5

5

3

Charlotte Quinn

UEA TKD

5

5

0

0

10

4

Tina Wu

UEA TKD

2

4

0

0

6

5

Chloe Miller

SESMA

0

0

5

0

5

5

Ellie Leader

NMAC

4

0

0

0

4

6

Jennifer Justason

RPMA

3

0

0

0

3

7

Bashayer Ahmad

UEA TKD

1

0

0

0

1

8

Imogen Garner

UEA TKD

1

0

0

0

1

Cat 55 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 56 Point Sparring Ladies 36 Years + Open

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 57 Continuous Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 58 Continuous Sparring Boys 121cm - 135cm Under Belt  

1

Ollie Scott

FSK

4

2

3

4

13

2

Ava Howells

AMA

5

0

0

5

10

3

Scarlett Howells

AMA

0

0

0

3

3

4

Adrian Valtkus

SESMA

0

4

4

0

8

5

Freddie Rissen

VERVE

0

0

5

0

5

6

Harlee Phythian

PBA

0

5

0

0

5

7

Callum Pearce

AMA

0

3

0

0

3

Cat 59 Continuous Sparring Boys 121cm - 135cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 60 Continuous Sparring Boys 136cm - 150cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 61 Continuous Sparring Boys 136cm - 150cm 2nd Kup & Over  

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 62 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm Under Belt

1

William Bingham

PBA

0

5

5

CLOSED

10

2

Otis Baggett-Lahav

APOLLO

0

4

0

 

4

3

Ben Jeffery

PBA

0

0

4

 

4

4

Joel Bircumshaw

PBA

0

0

3

 

3

5

Harlee Phythian

PBA

0

0

2

 

2

Cat 63 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm 2nd Kup & Over  

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 64 Continuous Sparring Boys 161cm & Over Mixed

1

Connor Barrett

Verve

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Orson Petravage

SESMA

0

4

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 65 Continuous Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 66 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 67 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Olly Scott

PBMMA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Ava Howells

AMA

0

4

 

 

4

3

Tyler Hamilton

PBMMA

0

3

 

 

3

Cat 68 Continuous Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 69 Continuous Sparring Girls 141 - 160cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 70 Continuous Sparring Girls 161cm & Over Mixed

1

Amy Hayes

NMAC

5

4

4

5

18

2

Olga Chorunzina

SESMA

0

0

0

4

4

3

Florence Scottmurphy

PBA

0

5

5

0

10

4

Ellie Fyfe

NMAC

4

0

0

0

4

Cat 71 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years Open

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

William Moy

SESMA

5

5

4

5

19

2

Connor Barret

VERVE

0

0

3

4

7

3

Andy Reid

VERVE

0

5

5

0

10

4

Alexander Sutton-Cook

UEA TKD

4

0

0

0

4

5

Oliver Kuhl

UEA TKD

0

4

0

0

4

6

Michael Ashanti

PBA

0

4

0

0

4

7

Connor Barrett

VERVE

0

0

3

0

3

8

Stephen Bond

PBA

0

3

0

0

3

Cat 72 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 73 Continuous Sparring Men 36 Years + Open

1

Andy Reid

Verve

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Michael Ashanti

PBA

0

4

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 74 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 75 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 76 Continuous Sparring Ladies 36 Years + Open

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 77 Kumite 121cm - 140cm Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 78 Kumite 141cm - 160cm Mixed

1

Laura Smith

FSK

0

4

4

3

11

2

Ava Howells

AMA

0

0

0

5

5

3

Scarlett Howells

AMA

0

0

0

4

4

2

Ellie Fyfe

NMAC

0

0

5

0

5

3

Sydney Quarterman

FSK

0

5

0

0

5

Cat 79 Team Point Sparring Boys

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 80 Team Point Sparring Girls

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 81 Grappling Lightweight

1

William Moy

SESMA

0

0

5

5

10

2

Joseph Waller

SJOA

0

4

3

3

10

3

Robert Tragarz

JJKC

0

0

0

4

4

4

Darren Read

SJOA

0

5

0

0

5

Cat 82 Grappling Heavyweight

1

Adam Ridgewell

SJOA

0

5

4

5

14

2

Bence Varga

JJKC

0

0

0

4

4

3

Lazlo Zupan

JJKC

0

0

0

3

3

4

William Moy

SESMA

0

0

5

0

5

5

Andy Munro

SJOA

0

4

0

0

4

Cat 83 Grappling Bigger Kids

1

Riley Jackson

SJOA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Elijah Phillips

SJOA

0

4

 

 

4

3

Oliver Gunton

SJOA

0

3

 

 

3

Club Points Table

Pos

Coaches Name

Club

Club Name

County

Points

1

Wayne Baker

SESMA

South Eastern School of Martial Arts

Norfolk

531

2

Chris Hemstock

NMAC

National Martial Arts Committee

Norfolk

465

3

Zara Phythian

PBA

Personal Best Academy Fight Factory

Nottinghamshire

139

3

Adam Hitcham

SJOA

Shugyosha Ju-Jitsu & Goshin Ryu - Lowestoft

Suffolk

136

4

David Treadwell

FSK

Furi Sutiaru Shotokan Karate

Worcestershire

131

6

Phil Aucott

SRKD

Senshi-Ryuu Karate Do

Surrey

119

7

Andy Thompson

AMA

Apollo Martial Arts

Suffolk

93

8

Olivier Kuhl

UEA TKD

University of East Anglia Tae Kwon Do

Norfolk

73

9

Chris Broadley

SSKL

Satori Shotokan Karate - Lowestoft

Suffolk

56

10

Kevin Sanford

THC

Thetford Hapkido Club

Norfolk

47

11

Ash Simonds

Verve

Verve Martial Arts Thetford

Norfolk

44

12

Emma Elmes

EFS

Elmes Freestyle

Essex

35

13

Jon Fouler

RPMA

Rising Phoenix Martial Arts

Norfolk

26

14

David Frazer

NBCK

NBCK

Norfolk

19

15

Irfan Ansari

DKC

Dojo Karate Club

Lancashire

16

16

Laszlo Zupan

JJKC

Ju Jitsu Kemono Club

Norfolk

11

17

Becky Minns

TTK

Tiger Tastic Karate

Suffolk

9

18

Danny Jordan

TKF

Traditional Karate & Fitness

Norfolk

5

Club Medals Table

Pos

Club

Gold

Silver

Bronze

Total

1

South Eastern Schools of Martial Arts

38

49

29

116

2

National Martial Arts Committee

35

45

25

105

3

Personal Best Academy Fight Factory

17

7

4

28

4

Senshi-Ryuu Karate Do

17

5

3

25

5

Shugyosha Ju-Jitsu & Goshin Ryu - Lowestoft

16

11

3

30

6

Furi Sutiaru Shotokan Karate

13

10

8

31

7

Apollo Martial Arts

9

8

4

21

8

Satori Shotokan Karate - Lowestoft

6

4

1

11

9

Verve Martial Arts Thetford

6

2

1

9

10

University of East Anglia Tae Kwon Do

4

9

3

16

11

Thetford Hapkido Club

4

4

1

9

12

Elmes Freestyle

3

2

3

8

13

NBCK

1

2

1

4

14

Rising Pheonix Martial Arts

0

2

5

7

15

Ju Jitsu Kemono Club

0

2

1

3

15

Dojo Karate Club

0

2

1

3

17

Tiger Tastic Karate

0

1

0

1

18

Traditional Karate & Fitness

0

1

0

1