Reach4Success

  

UK
    2018 EAST OF ENGLAND COMPETITION SERIES  

 

Copy of KW_Faust_S+4c_09 Copy of Fourth_Avenue_Jewellery_Lounge_Ad babbislogo
Copy of active-norfolk-logo-large

This Website is Serviced by the NMAC

 

NMAC_badge_NEW-page-0 - Copy - Copy
2018 European Games EMAG Logo Small 2019 World Games WMAG Logo - Small
Narford Scaffolding
Copy of 1-9EHN8
A&S_logo.ai-page-0 - Copy
WMAGC_logo_with_kicker_and_text Clear Background Copy (5) of TAFISA_Full_Stacked_RGB
Mercure

Cat 1 Individual Forms 10 Years & Under Boys - Under Belt *moved to cat 2

1

Otis Rissen

VMA

2

4

1

2

9

2

Peter Agius

SESMA

0

0

4

4

8

3

Philip Paczynski

PBA

0

0

0

5

5

4

Toby Goode

RPMA

0

5

3

0

8

5

Dexter Sims*

SESMA

5

0

0

0

5

6

Harry Morgan

DKC

0

0

5

0

5

7

Joshua Amoedo

NMAC

4

0

0

0

4

8

Noah Swanborough

SESMA

0

0

0

3

3

9

Harry Stanley

SWKA

3

0

0

0

3

10

Elijah Phillips

VMA

3

0

0

0

3

11

Ali Baaqir

DKC

0

0

2

0

2

12

James Savony

RPMA

0

0

0

1

1

13

Eeja Khan

DKC

0

0

1

0

1

14

Esa Amin

DKC

0

0

1

0

1

15

Maisin Umar

DKC

0

0

1

0

1

16

Hamza Waqar

DKC

0

0

1

0

1

Cat 2 Individual Forms 10 Years & Under Boys - 2nd Kup & Over *points moved from cat 1

1

Ivan Lim

SESMA

5

5

3

4

17

2

Dexter Sims

SESMA

5*

3

2

3

13

3

Ben Fordham

SESMA

2

4

1

2

9

4

Toby Goode

RPMA

0

5*

3*

1

9

5

Tyler Brazer-Hatfield

PBA

0

0

0

5

5

6

Awais Akhtar

DKC

0

0

5

0

5

7

Joel Beales

BBA

3

2

0

0

5

8

Aditya Roy

DKC

0

0

4

0

4

9

Alex Taylor

BBA

4

0

0

0

4

10

Lachlan Smith

RPMA

0

0

0

2

2

11

Connor Butler

SESMA

0

0

1

1

2

12

Connor Bradley

SESMA

0

0

0

1

1

13

Blake Walter

DKC

0

0

1

0

1

14

Damien Tarasevic

DKC

0

0

1

0

1

Cat 3 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - Under Belt *points moved to cat 4

1

Jay Blowers

NMAC

4

4

4

4

16

2

Max Bentley

PBA

0

0

0

5

5

3

Matthew Thomas

SRKD

5*

5*

0

0

10

4

Hassan Umar

DKC

0

0

5

0

5

Cat 4 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - 2nd Kup & Over *points moved from cat 3

1

Tommy De Sousa

SMA

4

5

4

5

18

2

Matthew Thomas

SRKD

5*

5*

3

4

17

3

Louis Holloway

PBA

0

0

0

3

3

4

Zak Hills-Brown

BBA

3

4

0

0

7

5

Callum Green

BBA

5

1

0

0

6

6

Charlie Crosby

DKC

0

0

5

0

5

7

Oliver Bell

BBA

2

0

1

0

3

8

Callum Bradley

SESMA

0

0

0

2

2

9

Freddy Dowds

THC

0

0

0

2

2

10

Sam Foreman

THC

0

0

0

2

2

11

Morgan Plumpton

SESMA

0

0

1

1

2

12

Daniel Tarasevic

DKC

0

0

2

0

2

13

Harrison Shepard

BBA

1

1

0

0

2

14

Alex Taylor

BBA

0

2

0

0

2

15

Amaan-ullar Rana

DKC

0

0

1

0

1

16

Callum Digby

NMAC

0

0

1

0

1

17

Jake Linney

SMA

0

0

1

0

1

18

Niall Barrett

SESMA

1

0

0

0

1

19

Leo Walker

SMA

0

1

0

0

1

Cat 5 Individual Forms 14 - 17 Year Old Boys - Mixed Grades *points moved from cat 13

1

Harry Smith

NMAC

5

3*

5

4

17

2

Orson Petravage

SESMA

4

5

4

3

16

3

Obi Brinkley

THC

0

0

0

5

5

4

Conor Soame

SMA

0

4

0

0

4

Cat 6 Individual Forms 8 - 10 Years Girls - Under Belt *points moved to cat 7

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Mylee Hedges

SRKD

5

5

5

5

20

2

Isabel Swanborough

SESMA

3

3

4

4

14

3

Masie Ulyatt

PBA

0

0

0

3

3

4

Lilah Sims

SESMA

1

1

0

1

3

5

Charlie Hills

BBA

4

4

0

0

8

6

Gabriela Kackoviciute

BBA

1

2

0

0

3

7

Evie Swan

NMAC

3*

0

0

0

3

8

Maryam Amin

DKC

0

0

3

0

3

9

Emily Mann

NMAC

2

0

0

0

2

10

Evie Chung

SESMA

1*

1*

0

0

2

11

Helen Howe

RPMA

0

0

1

1

2

12

Salina Ayaz

DKC

0

0

2

0

2

13

Hannah Fox

SESMA

0

0

0

1

1

14

Priya Barber

AHMA

0

0

0

1

1

15

Ruby Howden

SESMA

0

0

0

1

1

16

Fatima Azzahra

DKC

0

0

1

0

1

17

Ava Howells

AMA

0

0

0

1

1

18

Grace Fountain

SESMA

1

0

0

0

1

Cat 7 Individual Forms 10 Years & Under Girls - 2nd Kup & Over

1

Evie Swan

NMAC

3

5

5

5

18

2

Evie Chung

SESMA

1

1

3

4

9

3

Ava Howells

AMA

0

4

0

0

4

4

Lucia Walter

DKC

0

0

4

0

4

5

Kisha Kerai

DKC

0

0

2

0

2

Cat 8 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 9 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - 2nd Kup & Over *entered Cat 10 by mistake

1

Sophie Petravage

SESMA

4

5

5*

4

18

2

Ellie Fyfe

NMAC

3

4

4

3

14

3

Jodie Hughes

SMA

5

2

2

2

11

4

Tessa Farmer

SMA

1

1

5

1

8

5

Evie Swan

NMAC

0

1

3

1

5

6

Frankie Ulyatt

PBA

0

0

0

5

5

7

Millie Kent

SMA

2

3

0

0

5

8

Lucia Light

PBA

0

0

0

2

2

9

Olivia Stroughton

PBA

0

0

0

2

2

10

Mia Somers

BBA

1

1

0

0

2

11

Elizabeth Savoury

RPMA

0

0

0

1

1

12

Neve Smith

RPMA

0

0

0

1

1

13

Rosie Mishra

THC

0

0

0

1

1

14

Mia Wood

SMA

1

0

0

0

1

15

Daisy Linnpy

SMA

0

1

0

0

1

16

Diya Kerai

DKC

0

0

1

0

1

17

Kerry Barratt

SMA

0

1

0

0

1

Cat 10 Individual Forms 14 - 17 Year Old Girls - Mixed Grades

1

Lexie McLellan

SSKL

5

5

3

5

18

2

Amy Hayes

NMAC

1

4

2

4

11

3

Ellie Leeder

NMAC

3

0

0

3

6

4

Mia Wood

SMA

0

0

4

2

6

5

Kaela Hughes

SMA

4

0

0

0

4

6

Jessica Coe

NMAC

0

0

1

1

2

7

Lorna Baker

BBA

2

0

0

0

2

8

Elouisa Plumpton

SESMA

0

0

1

1

2

9

Chloe Banyard

THC

0

0

0

1

1

Cat 11 Individual Black Belt Mixed Forms

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Wayne Baker

SESMA

5

5

5

5

20

2

Sophia Petravage

SESMA

3

3

4

1

11

3

Tessa Farmer

SMA

1

1

3

1

6

4

Jodie Hughes

SMA

1

1

2

2

6

5

Toni Greene

SESMA

4

1

1

0

6

6

Ellie Fyfe

NMAC

0

2

2

1

5

7

Zak Hills-Brown

BBA

1

4

0

0

5

8

Harri Peck

NMAC

0

0

0

4

4

9

Orson Petravage

SESMA

2

1

1

0

4

10

Lexie McLellan

SSKL

1

1

1

1

4

11

William Moy

SESMA

0

0

0

3

3

12

David Frazer

NBCK

0

1

1

1

3

13

Oliver Bell

BBA

1

0

1

0

2

14

Georgie Hemstock

NMAC

0

0

0

1

1

15

Tommy De Sousa

SMA

0

0

0

1

1

16

Adtya Roy

DKC

0

0

1

0

1

17

Awais Akhtar

DKC

0

0

1

0

1

18

Christine Crosby

DKC

0

0

1

0

1

19

Charlie Crosby

DKC

0

0

1

0

1

20

Amaan-Ulah Rana

DKC

0

0

1

0

1

21

Katie Crowe

SMA

0

1

0

0

1

22

Kirsty Crowe

SMA

0

1

0

0

1

23

Steve Monkhouse

SMA

0

1

0

0

1

24

Robert Richardson

SMA

0

1

0

0

1

25

Alastair Smith

SMA

0

1

0

0

1

26

Millie Kent

SMA

0

1

0

0

1

Cat 12 Individual Forms 18 Year & Over Men - Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 13 Individual Forms 18 Year & Over Men - 2nd Kup & Over *moved to cat 5

1

Samuel Merritt

SMA

4

5

5

5

19

2

David Frazer

NBCK

0

0

2

4

6

3

David Smith

RPMA

0

0

0

3

3

4

Wayne Baker

SESMA

5

4

3

0

12

5

Kyle Horrocks

DKC

0

0

4

0

4

6

Pedro Sousa

SMA

3

0

0

0

3

7

Harry Smith

NMAC

0

3*

0

0

3

8

Mick Wharton

ECBBS

0

0

0

2

2

9

Alan Gill

SMA

0

2

0

0

2

Cat 14 Individual Forms 18 Year & Over Women - Under Belt *moved to cat 15

1

Anji Hedges

SRKD

4

0

5

4

13

2

Jodie Wood

SMA

0

0

4

3

7

3

Laura Barber

AHMA

0

0

0

5

5

4

Jennifer Justagon

RPMA

0

0

3

2

5

5

Maria Aqius

SESMA

5*

0

0

0

5

6

Emma Cole

RPMA

0

0

0

1

1

Cat 15 Individual Forms 18 Year & Over Women - 2nd Kup & Over *points moved from cat 14

1

Toni Greene

SESMA

5

5

5

4

19

2

Maria Aqius

SESMA

5*

1

2

1

9

3

Harri Peck

NMAC

0

0

0

5

5

4

Sigourney Nixon

TNK

4

3

0

0

7

5

Suzanne Bailey

SRKD

0

2

3

0

5

6

Catherine Garner

SMA

0

4

0

0

4

7

Christine Crosby

DKC

0

0

4

0

4

8

Samantha Walker

AHMA

0

0

0

3

3

9

Georgie Hemstock

NMAC

0

0

0

2

2

Cat 16 Creative Forms 10 Years & Under Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Evie Swan

NMAC

5

0

4

2

11

2

Mylee Hedges

SRKD

0

0

5

3

8

3

Masie Ulyatt

PBA

0

0

0

5

5

4

Ava Howells

AMA

0

0

3

1

4

5

Tyler Brazer-Hatfield

PBA

0

0

0

4

4

Cat 17 Creative Forms 10 Years & Under Mixed - 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 18 Creative Forms 11 - 15 Years Mixed

1

Tommy De Sousa

SMA

5

5

5

4

19

2

Tessa Farmer

SMA

3

4

2

1

10

3

Ellie Fyfe

NMAC

0

3

4

1

8

4

Amy Hayes

NMAC

0

0

3

2

5

5

Frankie Ulyatt

PBA

0

0

0

5

5

6

Oliver Bell

BBA

4

0

1

0

5

7

Evie Swan

 NMAC

0

2

1

1

4

8

Olivia Stroughton

PBA

0

0

0

4

4

9

Tracey Lin

AMA

0

0

1

0

1

Cat 19 Creative Forms 16 Years & Over Mixed

1

Georgie Hemstock

NMAC

0

0

0

5

5

2

David Fraser

NBCK

0

0

0

4

4

3

Sigourney Nixon

TNK

5

5

0

0

10

4

Keith Nixon

TNK

4

4

0

0

8

Cat 20 Synchronised Forms 10 Years & Under Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 21 Synchronised Forms 11 - 15 Years Mixed

1

T Farmer, M Kent, T De Sousa

SMA

5

0

0

 

5

2

H Sheppard, M Somers, Z Hills-Brown

BBA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 22 Synchronised Forms 16 Years & Over Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 23 Team Forms - Creative/Musical 10 Years & Under Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 24 Team Forms - Creative/Musical 11 - 15 Years Mixed *moved to cat 25

1

M Hedges & M Thomas

SRKD

5

5

5

4

14

2

E Swan & E Fyfe

NMAC

0

0

4

2

6

3

F Ulyatt & M Ulyatt

PBA

0

0

0

5

5

4

J Beals & C Green

BBA

4

0

0

0

4

5

S Nixon & K Nixon

TNK

0

4

0

0

4

6

J Coe & E Coe

NMAC

0

0

0

3

3

7

S Bailey & A Hedges

SRKD

0

3*

0

0

3

8

I Swanborough & D Sims

SESMA

0

2

0

0

2

Cat 25 Team Forms - Creative/Musical 16 Years & Over Mixed *points moved from cat 24

1

J Hughes & K Hughes

SMA

5

0

5

4

14

2

S Walker & L Barber

AHMA

0

0

4

5

9

3

S Bailey & A Hedges

SRKD

0

3*

3

0

6

4

T Greene & W Baker

SESMA

4

0

0

0

4

Cat 26 Traditional / Creative Weapons Kata 10 Years & Under Mixed *points moved from cat 27

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Oliver Gunton

SJOA

4*

4

4

3

15

2

Mylee Hedges

SRKD

0

5

5

4

14

3

Tyler Brazier-Hatfield

PBA

0

0

0

5

5

4

Harry Morgan

DKC

0

0

3

0

3

5

Ali Baaqir

DKC

0

0

2

0

2

6

Eesa Khan

DKC

0

0

1

0

1

7

Fatima Azzahra

DKC

0

0

1

0

1

8

Hamza Waqar

DKC

0

0

1

0

1

9

Mohsin Umar

DKC

0

0

1

0

1

10

Mussa Khan

DKC

0

0

1

0

1

11

Salina Ayaz

DKC

0

0

1

0

1

Cat 27 Traditional / Creative Weapons Kata 11 - 15 Years Mixed *moved to cat 26

1

Matt Thomas

SRKD

0

5

5

5

15

2

Obi Brinlkley

THC

0

0

0

4

4

3

Frankie Ulyatt

PBA

0

0

0

3

3

4

Will Oakins

BBA

5

3

0

0

8

5

Orson Petravage

SESMA

0

4

0

0

4

6

Oliver Gunton

SJOA

4*

0

0

0

4

7

Amaan-Ullah Rana

DKC

0

0

4

0

4

8

Daniel Tarasevic

DKC

0

0

3

0

3

9

Hassan Umar

DKC

0

0

2

0

2

10

Diya Kerai

DKC

0

0

1

0

1

Cat 28 Traditional / Creative Weapons Kata 16 Years & Over Mixed

1

Lexie McLellan

SSKL

4

5

5

4

18

2

David Frazer

NBCK

0

4

2

2

8

3

Matthew Thomas

SRKD

0

0

4

3

7

4

Sam Brown

EAEMA

5

0

0

0

5

5

Kevin Sanford

THC

0

0

0

5

5

6

Rory Lark

ECBBS

0

0

3

0

3

7

Kevin Gunton

SJOA

3

0

0

0

3

8

Suzanne Bailey

SRKD

0

0

1

0

1

9

Kyle Horrocks

DKC

0

0

1

0

1

Cat 29 Creative Self Defence 9 Years & Under - Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Oliver Gunton

SJOA

4

4

5

4

17

2

Scott Diaz

SJOA

5

5

0

5

15

3

Ali Baaqir

DKC

0

0

4

0

4

4

Ibrahim Mouood

DKC

0

0

3

0

3

5

James Barnes

DKC

0

0

2

0

2

6

Mousin Umar

DKC

0

0

2

0

2

7

Hamza Waqar

DKC

0

0

1

0

1

Cat 30 Creative Self Defence 10 - 15 Years Mixed *points moved from cat 31

1

Amy Hayes

NMAC

5

4*

5

5

19

2

Evie Swan

NMAC

0

0

0

4

4

3

Lucia Walter

DKC

0

0

4

0

4

4

Daniel Tarasevic

DKC

0

0

3

0

3

5

Fatima Azzaura

DKC

0

0

2

0

2

6

Amaan-Ullah Rana

DKC

0

0

2

0

2

7

Aditya Roy

DKC

0

0

1

0

1

8

Harry Morgan

DKC

0

0

1

0

1

9

Hassan Umar

DKC

0

0

1

0

1

10

Salina Ayaz

DKC

0

0

1

0

1

11

Awais Akhtar

DKC

0

0

1

0

1

Cat 31 Creative Self Defence 16 Years & Over Mixed - Under Belt *points move from cat 30

1

Darren Read

SJOA

4

5

0

5

14

2

Amy Hayes

NMAC

5*

4

0

4

13

3

James Duncumb

SJOA

0

2

0

3

5

4

Callum Westphall

SJOA

5

3

0

0

8

5

Ellie Leeder

NMAC

3

0

0

0

3

Cat 32 Creative Self Defence 16 Yrs & Over Mixed 2nd Kup +

1

Sam Brown

EAEMA

5

0

0

 

5

2

Asa Vaughan

EAEMA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 33 Creative Self Defence 45 Yrs & Over Under Belt Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 34 Creative Self Defence 45 Yrs & Over Black Belt Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 35 Reality Self Defence 14 - 17 Yrs Under Belt Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 36 Reality Self Defence 14 - 17 Yrs Black Belt Mixed

1

Amy Hayes

NMAC

0

3

5

2

10

2

James Duncumb

SJOA

0

5

0

3

8

3

Darren Read

SJOA

0

4

0

4

8

4

Kevin Sanford

THC

0

0

0

5

5

5

Harry Smith

NMAC

0

0

4

0

4

Cat 37 Reality Self Defence 18 Yrs & Over Under Belt Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 38 Reality Self Defence 18 Yrs & Over Black Belt Mixed

1

Darren Read

SJOA

5

0

0

 

5

2

Callum Westford

SJOA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 39 Point Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 40 Point Sparring Boys 121cm - 140cm Under Belt

1

Harlee Phythian

PBA

0

0

5

5

10

2

Phoenyx Pickering

AMA

0

4

1

4

9

3

Freddie Neal

AMA

0

0

1

3

4

4

Joshua Amoedo

NMAC

5

0

0

0

5

5

Julian Cabel

VMA

0

5

0

0

5

6

Oliver Bower

BBA

4

0

0

0

4

7

Alex Dancor

AMA

0

0

4

0

4

8

Stefan Kovac

AMA

0

0

3

0

3

9

Malik Nour

AMA

0

0

2

1

3

10

Adrian Vaitkus

SESMA

0

0

0

2

2

11

Thomas Peloe

ECBBS

0

0

1

0

1

12

Tucker Justason

RPMA

0

0

1

0

1

13

Mason Colk

SKA

0

0

1

0

1

14

Esa Amin

DKC

0

0

1

0

1

15

Eesa Khan

DKC

0

0

1

0

1

16

Camron Middleton

ECBBS

0

0

1

0

1

Cat 41 Point Sparring Boys 121cm - 140cm 2nd Kup & Over *points moved to cat 43       # After play-off Final

1

Jayesh Jayndeesh

AMA

0

0

3

5

#8

2

Tim Lin

AMA

0

4

1

3

8

3

Pranao Yvvraj

AMA

0

0

2

4

6

4

Tommy De Sousa

SMA

2*

5*

5*

0

12*

5

Isaac Norman

SKA

0

0

4

0

4

6

Conner Butler

SESMA

0

0

1

0

1

7

Blake Walter

DKC

0

0

1

0

1

Cat 42 Point Sparring Boys 141cm - 160cm Under Belt *points moved from cat 43

1

Benjamin Jeffery

PBA

0

0

0

5

5

2

Joel Bircumshaw

PBA

0

0

0

4

4

3

Jay Blowers

NMAC

0

0

0

3

3

4

Alex Taylor

BBA

5

3*

0

0

8

5

Luke Bevan

SKA

0

0

5

0

5

6

Matthew Thomas

SRKC

4

0

0

0

4

7

Casey Mason

SKA

0

0

4

0

4

Cat 43 Point Sparring Boys 141cm - 160cm 2nd Kup & Over *points moved to cat 42

1

Tommy De Sousa

SMA

2*

5*

5*

1*

13

2

Angelo Mochenski

AMA

0

0

5

5

10

3

Benjamin Jeffery

PBA

0

0

0

4

4

4

Zak Hills-Brown

BBA

4

5

0

0

9

5

Callum Green

BBA

3

4

0

0

7

6

Will Oakins

BBA

5

0

0

0

5

7

Oliver Bell

BBA

0

0

4

0

4

8

Louis Holloway

PBA

0

0

0

3

3

9

Spencer Ward

AHMA

0

0

3

0

3

10

Alex Taylor

BBA

0

3*

0

0

3

11

Joel Bircumshaw

PBA

0

0

0

2

2

12

Callum Digby

NMAC

0

0

2

0

2

13

Awais Akhtar

DKC

0

0

1

0

1

14

Harry Ward

AHMA

0

0

1

0

1

15

Amaan-Ullah Rana

DKC

0

0

1

0

1

16

Aditya Roy

DKC

0

0

1

0

1

17

Connor Butler

SESMA

0

0

0

1

1

18

Morgan Plumpton

SESMA

0

0

0

1

1

19

Sam Foreman

THC

0

0

0

1

1

Cat 44 Point Sparring Boys 161cm & Over

1

Harry Smith

NMAC

5

5

5

3

18

2

Orson Petravage

SESMA

0

3

4

4

11

3

Connor Soame

SMA

0

4

3

2

9

4

Obi Brinkley

THC

0

0

0

5

5

5

Kieran Ebbage

JAMA

4

0

0

0

4

6

Harrison Sheppard

BBA

3

1

0

0

4

7

Reece Bevan

SKA

0

0

2

0

2

8

Will Oakins

BBA

0

2

0

0

2

9

Spencer Ward

AHMA

0

0

1

0

1

10

Charlie Crosby

DKC

0

0

1

0

1

11

Anthony Rayna

AHMA

0

0

1

0

1

12

Romeo Singh

AMA

0

0

1

0

1

13

Harry Osbourne

AHMA

0

0

1

0

1

14

Daniel Toussaint

AHMA

0

0

1

0

1

Cat 45 Point Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

Cat 46 Point Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

Ava Howells

AMA

0

0

4

4

8

2

Maya Findlay

NMAC

0

0

0

5

5

3

Ella Mcnally

AMA

0

0

0

3

3

4

Gabriela Kachoviciute

BBA

3

5

0

0

8

5

Nancy Mandley

BBA

4

4

0

0

8

6

Autumn May

JAMA

5

0

0

0

5

7

Pryer Barber

AHMA

0

0

5

0

5

8

Cassie Mcnally

AMA

0

0

0

2

2

9

Isla Pope

AMA

0

0

0

1

1

10

Scarlett Justagon

RPMA

0

0

0

1

1

Cat 47 Point Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

4

5

5

14

2

Olivia Stroughton

PBA

0

0

0

4

4

3

Amber May

VMA

0

5

0

0

5

4

Jasmine Lucket

SMA

4

0

0

0

4

5

Kisha Kerai

DKC

0

0

4

0

4

6

Charlie Hills

BBA

0

3

0

0

3

Cat 48 Point Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt

 

 

 

Category Closed

 

 

1

Mia Edwards

JAMA

5

0

0

 

5

2

Katerina Huckle

RPMA

0

0

5

 

5

3

Jay Blowers

NMAC

0

0

4

 

4

4

Bonnie Chamberlin

NMAC

4

0

0

 

4

5

Charlie Hills

BBA

3

0

0

 

3

Cat 49 Point Sparring Girls 141cm - 160cm 2nd Kup & Over    # After Play-off Final

1

Tracey Lin

AMA

4

4

4

1

13

2

Sophia Petravage

SESMA

0

0

5

4

#9

3

Jasmine Luckett

SMA

1

3

3

2

9

4

Mia Somers

BBA

3

5

0

0

8

5

Lucia Light

PBA

0

0

0

5

5

6

Elizabeth Carter

JAMA

5

0

0

0

5

7

Sophie George

PBA

0

0

0

3

3

8

Tessa Farmer

SMA

2

0

0

0

2

9

Diya Kerai

DKC

0

0

2

0

2

10

Katie Leech

PBA

0

0

0

1

1

11

Jodie Courtman

RPMA

0

0

1

0

1

Cat 50 Point Sparring Girls 161cm & Over     # After Play-off Final

1

Jodie Hughes

SMA

5

4

4

5

#18

2

Amy Hayes

NMAC

4

5

5

4

18

3

Mia Wood

SMA

3

0

3

3

9

4

Ellie Leeder

NMAC

2

0

0

0

2

Cat 51 Point Sparring Men 18 - 35 Years 80kg & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Scott Warnes

SKA

4

0

5

4

13

2

Aaron Aitlzen

ECBBS

0

0

0

5

5

3

Samuel Merritt

SMA

5

5

3

0

13

4

Miguel

SKA

0

4

0

0

4

5

Timothy Hill

ECBBS

0

0

4

0

4

6

Kyle Horrocks

DKC

0

0

2

0

2

7

Harry Smith

NMAC

0

0

1

0

1

8

Rory Lark

ECBBS

0

0

1

0

1

9

Daniel Toussaint

AHMA

0

0

1

0

1

Cat 52 Point Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

Tom Lambert

SKA

5

0

0

 

5

2

Samuel Merritt

SMA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

Cat 53 Point Sparring Men 36 Years & Over

1

Pedro De Sousa

SMA

5

0

0

3

8

2

James Howarth

SMA

4

0

0

2

6

3

John Holloway

PBA

0

0

0

5

5

4

Andy Thompson

AMA

0

0

5

0

5

5

Lee Didwell

SESMA

0

0

0

4

4

6

Paul Morris

ECBBS

0

0

4

0

4

7

Justin Brady

NMAC

0

0

3

0

3

Cat 54 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

Gemma Carter

JAMA

5

0

0

 

5

2

Lianne Jones

JAMA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

Cat 55 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

Sigourney Nixon

TNK

4

5

0

 

9

2

Lianne Jones

JAMA

5

0

0

 

5

3

Natasha Manion

SKA

0

4

0

 

4

4

 

 

Category Closed

 

 

Cat 56 Point Sparring Ladies 36 Years & Over

1

Joy Agnonos

AMA

5

5

5

4

19

2

Jodi Wood

SMA

0

0

4

3

7

3

Melanie Gascoyne

PBA

0

0

0

5

5

4

Anji Hedges

SRKD

4

0

0

0

4

5

Suzanne Bailey

SRKD

0

4

0

0

4

6

Francesca Thomas

SESMA

0

0

3

0

3

Cat 57 Continuous Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Malik Nour

AMA

0

5

5

5

15

2

Freddie Neal

AMA

0

4

4

4

12

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 58 Continuous Sparring Boys 121cm - 135cm Under Belt       # After Play-off Final

1

Freddie Rissen

VMA

5

5

4

5

19

2

Theo Neal

AMA

0

3

5

3

#11

3

Phoenyx Pickering

AMA

3

1

3

4

11

4

Joshua Amoedo

NMAC

4

0

0

0

4

5

Joel Beales

BBA

0

4

0

0

4

6

Adrian Vaitcus

SESMA

0

0

0

2

2

7

Mason Colk

SKA

0

0

2

0

2

8

Dominik Wojtas

VMA

0

2

0

0

2

9

Julian Cabel

VMA

0

1

0

0

1

10

Mousin Umar

DKC

0

0

1

0

1

11

Eesa Khan

DKC

0

0

1

0

1

12

Alex Dancor

AMA

0

0

1

0

1

13

Steevan Kovac

AMA

0

0

1

0

1

14

Esa Amin

DKC

0

0

1

0

1

15

Thomas Peloe

ECBBS

0

0

1

0

1

Cat 59 Continuous Sparring Boys 121cm - 135cm 2nd Kup & Over

1

Jayesh Jagadeesh

AMA

5

5

0

5

15

2

Pranav Yvv Raj

AMA

3

4

0

4

11

3

Tim Lin

AMA

4

3

0

3

10

Cat 60 Continuous Sparring Boys 136cm - 150cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 61 Continuous Sparring Boys 136cm - 150cm 2nd Kup & Over   * Points moved to Cat 63

1

Tommy De Sousa

SMA

*5

0

0

 

5

2

Joel Beals

BBA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 62 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm Under Belt

1

Angelo Manchenski

AMA

5

0

0

 

5

2

Ollie Warner-Howe

AMA

4

0

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 63 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm 2nd Kup & Over    * Points moved from Cat 61

1

Angelo Manchenski

AMA

4

4

0

3

11

2

Tommy De Sousa

SMA

*5

0

0

4

9

3

Ben Jeffery

PBA

0

0

0

5

5

4

Zak Hills-Brown

BBA

5

5

0

0

10

5

Callum Green

BBA

2

3

0

0

5

6

Will Oakins

BBA

3

0

0

0

3

7

Joel Bircumshaw

PBA

0

0

0

2

2

Cat 64 Continuous Sparring Boys 161cm & Over

1

Harry Smith

NMAC

4

4

0

4

12

2

Connor Soame

SMA

0

5

0

5

10

3

Kieran Ebbage

JAMA

5

0

0

0

5

4

Archie Wade-Biggs

SESMA

0

3

0

0

3

Cat 65 Continuous Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 66 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 67 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Ellie Fyfe

NMAC

4

0

5

5

9

2

Olivia Stroughton

PBA

0

0

0

4

4

3

Jasmine Luckett

SMA

5

0

0

0

5

4

Amber May

VMA

0

5

0

0

5

5

Ava Howells

AMA

0

4

0

0

4

6

Fatima Azzahra

DKC

0

0

4

0

4

7

Saliha Ayaz

DKC

0

0

3

0

3

8

Kisha Kerai

DKC

0

0

2

0

2

Cat 68 Continuous Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt *match up

1

Katy Leach

PBA

0

0

0

5

5

2

Sophie George

PBA

0

0

0

4

4

3

Tamzin Piesse

VMA

5

5

0

0

10

4

Bonnie Chamberlin

NMAC

4

0

0

0

4

5

Natasha Manion*

SKA

0

4

0

0

4

6

Mia Edwards

JAMA

3

0

0

0

3

Cat 69 Cont Sparring Girls 141 - 160cm 2nd Kup & Over

1

Tracey Lin

AMA

3

5

0

4

12

2

Jasmine Luckett

SMA

2

4

0

3

9

3

Lucia Light

PBA

0

0

0

5

5

4

Elizabeth Carter

JAMA

5

0

0

0

5

5

Gabi Golec

AMA

4

0

0

0

4

Cat 70 Continuous Sparring Girls 161cm & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 71 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years 80kg & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 72 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

Scott Warnes

SKA

5

0

2

3

10

2

James Swan

SMA

0

0

5

4

9

3

Aaron Aitlzen

ECBBS

0

0

0

5

5

4

Tom Lambert

SKA

4

0

0

0

4

5

Timothy Hill

ECBBS

0

0

4

0

4

6

Daniel Tuscon

 

0

0

3

0

3

7

Lee Didwell

SESMA

0

0

0

2

2

8

Jonathan Fowler

RPMA

0

0

0

1

1

9

Sean Harvey

ECBBS

0

0

0

1

1

10

Tanker Justagon

RPMA

0

0

0

1

1

Cat 73 Continuous Sparring Men 36 Years & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 74 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under *points moved to cat 76

1

Joy Agonos

AMA

0

5*

0

 

5

2

Natasha Manion

SKA

0

4*

0

 

4

3

 

 

Category Closed

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

Cat 75 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 76 Continuous Sparring Ladies 36 Years & Over  *points moved from cat 74

1

Joy Agonos

AMA

5

5*

4

4

18

2

Melanie Gascoyne

PBA

0

0

0

5

5

3

Tamzin Piesse

SMA

0

0

0

3

3

4

Juanita

ECBBS

0

0

5

0

5

5

Gemma Carter

JAMA

4

0

0

0

4

6

Natasha Manion

SKA

0

4*

0

0

4

Cat 77 Kumite 121cm - 140cm Mixed *moved from cat 78

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

3

4

5

17

2

Dexter Sims

SESMA

*4

*1

*1

4

10

3

Joel Beales

BBA

3

5

0

0

8

4

Dadiel Tarasevic

DKC

0

0

5

0

5

5

Charlie Hills

BBA

1

4

0

0

5

6

Mylee Hedges

SRKD

2

1

1

0

4

7

Aditya Roy

DKC

0

0

3

0

3

8

Ivan Lim

SESMA

0

2

0

0

2

9

Awais Akhtar

DKC

0

0

2

0

2

10

Evie Chung

SESMA

0

1

0

0

1

11

Harry Stanley

SWKA

1

0

0

0

1

12

Noah Swanborough

SESMA

0

0

1

0

1

Cat 78 Kumite 141cm - 160cm Mixed *points moved to cat 77

1

Pedro De Sousa

SMA

0

0

0

5

5

2

Mick Wharton

ECBBS

0

0

0

4

4

1

Callum Green

BBA

5

5

0

0

10

2

Zak Hills-Brown

BBA

3

4

0

0

7

3

Dexter Sims

SESMA

4*

1*

1*

0

6

4

Matt Thomas

SRKD

2

3

0

0

5

5

Harry Morgan

DKC

0

0

5

0

5

6

Kisha Kerai

DKC

0

0

4

0

4

7

Alex Taylor

BBA

4

0

0

0

4

8

Fatima Azzhara

DKC

0

0

3

0

3

9

Sophia Petravage

SESMA

0

2

1

0

3

10

Isabel Swanborough

SESMA

0

1

1

0

2

11

Mohsin Umar

DKC

0

0

2

0

2

12

Will Oakins

BBA

1

0

0

0

1

13

Ben Ohler-King

SESMA

0

1

0

0

1

14

Oliver Bell

BBA

0

0

1

0

1

15

Esa Amin

DKC

0

0

1

0

1

16

Eesa Khan

DKC

0

0

1

0

1

17

Priya Barber

DKC

0

0

1

0

1

18

Hamza Waqar

DKC

0

0

1

0

1

19

Blake Walter

DKC

0

0

1

0

1

20

Morgan Plumpton

SESMA

0

0

1

0

1

Cat 79 Grapple & Strike 83kg and Below Mixed   *Points moved from Cat 80

1

Darren Read

SJOA

5

4

0

5

14

2

Jasmine Luckett

SMA

3

5*

0

3

11

3

James Duncumb

SJOA

0

3

0

4

7

4

Callum Westford

SJOA

4

4*

0

0

8

Cat 80 Grapple & Strike 83.1kg and Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

Category Closed

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Club Points Table

Pos

Coaches Name

Club

Club Name

County

Points

1

Chris Hemstock

NMAC

National Martial Arts Committee

Norfolk

344

2

Ian Soame

SMA

Saracen Martial Arts

Norfolk

316

3

Wayne Baker

SESMA

South Eastern School of Martial Arts

Norfolk

277

4

Andy Thompson

AMA

Apollo Martial Arts

Suffolk

257

5

Richard Vince

BBA

Black Belt Academy

Norfolk

202

6

Irfan Ansari

DKC

Dojo Karate Center

Lancashire

167

7

Phil Aucott

SRKD

Senshi-Ryuu Karate Do

Surrey

146

8

Zara Phythian

PBA