Reach4Success

  

UK
    2019 EAST OF ENGLAND COMPETITION SERIES
    2019 Sponsors & Partners   
Cooper BMW - Copy Mercure_Hotels_Logo_EOE Hemstock'sLogo
Logo
Fourth_Avenue_Jewellery_Lounge_Ad Kwon Large - Copy
Barford sign lgo
active_norfolk_logo_large Sportspark logo WMAGC_logo_with_kicker_and_text_version2 TAFISA_Full_Stacked_RGB Clear Background
2018 Comp 2018 Comp 2018

Cat 1 Individual Forms 10 Years & Under Boys - Under Belt

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Noah Swanborough

SESMA

5

3

3

 

11

2

Louis Richards

NMAC

4

2

2

 

8

3

Alfie Richardson

PBA

0

5

0

 

5

4

Peter Agius

SESMA

0

4

0

 

4

5

Ollie Scott

FSK

0

0

4

 

4

6

Oli Richards

NMAC

0

1

2

 

3

7

Abli-Bakr-Farooq

DKC

0

1

0

 

1

8

Elijah Phillips

SJOA

0

1

0

 

1

9

Finlay Hughes

 

0

0

1

 

1

10

Otis Risen

VERVE

0

0

1

 

1

11

Zak Treadwell

FSK

0

0

1

 

1

Cat 2 Individual Forms 10 Years & Under Boys - 2nd Kup & Over

1

Ivan Lim

SESMA

5

4

4

 

13

2

Dexter Sims

SESMA

4

3

3

 

10

3

Tyler Brazier-Hadfield

PBA

0

5

5

 

10

4

Ben Fordham

SESMA

3

2

2

 

7

5

Connor Bradley

SESMA

2

0

0

 

2

6

Aarav Kulas

SESMA

0

1

0

 

1

Cat 3 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - Under Belt

1

Joshua Thorp

FSK

0

5

5

 

10

2

Oli Richards

NMAC

0

4

0

 

4

3

Toby Goode

RPMA

0

0

4

 

4

Cat 4 Individual Forms 11- 13 Year Old Boys - 2nd Kup & Over *Points moved to Cat 5

1

Morgan Plumpton

SESMA

4

2

4

 

10

2

Jay Blowers

NMAC

3

0

3

 

6

3

Oliver Halliday

NMAC

0

0

5

 

5

4

Matthew Thomas

SRKD

0

5

0

 

5

5

Callum Bradley

SESMA

5

0

0

 

5

6

Rhys Carter

SESMA

0

4

0

 

4

7

Awais Aktar

DKC

0

3

0

 

3

8

James Cooper

NMAC

0

2

0

 

2

9

Callum Digby

NMAC

0

*1

0

 

1

10

Nicholas Barke

SESMA

0

1

0

 

1

Cat 5 Individual Forms 14 - 17 Year Old Boys - Mixed Grades *Points moved from Cat 4

1

Orson Petravage

SESMA

4

5

5

 

14

2

Obi Brinkley

THC

5

4

0

 

9

3

Callum Digby

NMAC

0

*1

3

 

4

4

Rhys Carter

SESMA

0

0

4

 

4

5

Joshua Thorp

FSK

0

3

0

 

3

Cat 6 Individual Forms 8 - 10 Years Girls - Under Belt * Points moved from cat 7

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Mylee Hedges

SRKD

5*

5

5

 

15

3

Ebony Fox

PBA

0

4

0

 

4

4

Grace Worby

 

0

0

3

 

3

5

Elizabeth Benn

PBA

0

3

0

 

3

6

Lettie Howells

AMA

0

2

0

 

2

Cat 7 Individual Forms 10 Years & Under Girls - 2nd Kup & Over

1

Evie Yan Yi Chung

SESMA

4

5

4

 

13

2

Mylee Hedges

SRKD

0

0

5

 

5

3

Lettie Howells

AMA

0

4

0

 

4

Cat 8 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 9 Individual Forms 11- 13 Year Old Girls - 2nd Kup & Over

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

0

5

 

10

2

Isabel Swanborough

SESMA

3

3

4

 

10

3

Katherine Cooper

NMAC

1

5

2

 

8

4

Laura Smith

FSK

0

4

3

 

7

5

Isabella Brown

TKF

4

0

0

 

4

6

Evie Swan

NMAC

1

1

1

 

3

7

Ellie Coe

NMAC

0

2

0

 

2

8

Pratima Mishra

THC

2

0

0

 

2

9

Maya Findlay

NMAC

1

0

0

 

1

10

Evie Simonds

 

0

0

1

 

1

Cat 10 Individual Forms 14 - 17 Year Old Girls - Mixed Grades

1

Sophia Petravage

SESMA

5

4

5

 

14

2

Amy Hayes

NMAC

4

1

4

 

9

3

Elouisa Plumpton

SESMA

3

2

2

 

7

4

Sydney Quarterman

FSK

0

5

0

 

5

5

Rosie Mishra

THC

0

3

1

 

4

6

Chloe Miller

 

0

0

3

 

3

7

Jessica Coe

NMAC

2

1

0

 

3

8

Charlotte Miller

EFS

0

1

0

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

Cat 11 Individual Black Belt Mixed Forms

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

William Moy

SESMA

5

5

5

 

15

2

Orson Petravage

SESMA

4

4

3

 

11

3

Harry Smith

NMAC

0

0

4

 

4

4

Ellie Fyfe

NMAC

3

0

1

 

4

5

Elouisa Plumpton

SESMA

2

1

1

 

4

6

Lexie McLellan

SSKL

1

2

1

 

4

7

Sophia Petravage

SESMA

1

1

2

 

4

8

Rhys Carter

SESMA

0

1

2

 

3

9

Sydney Quaterman

FSK

0

3

0

 

3

10

Bex Minns

 

0

0

1

 

1

11

Morgan Plumpton

SESMA

0

0

1

 

1

12

Huseyn Mikayllov

DKC

0

1

0

 

1

13

Samantha Hardiment

UEA TKD

0

1

0

 

1

14

Isabella Brown

TKF

1

0

0

 

1

Cat 12 Individual Forms 18 Year & Over Men - Under Belt *Points moved from cat 13

1

Pete Richards

NMAC

4*

5

4

 

13

2

Oliver Kuhl

UEA TKD

0

4

0

 

4

Cat 13 Individual Forms 18 Year & Over Men - 2nd Kup & Over

1

William Moy

SESMA

5

4

5

 

14

2

Huseyn Mikayllov

DKC

0

4

0

 

4

3

William Morris

UEA TKD

3

0

0

 

3

Cat 14 Individual Forms 18 Year & Over Women - Under Belt

1

Anji Hedges

SRKD

5

5

5

 

15

2

Imogen Garner

UEA TKD

4

4

0

 

8

3

Jennifer Justason

RPMA

3

0

3

 

6

4

Sarah Quakley

NMAC

0

3

2

 

5

5

Olga Chorunzina

SESMA

0

0

4

 

4

Cat 15 Individual Forms 18 Year & Over Women - 2nd Kup & Over

1

Lexie McLellan

SSKL

2

4

3

 

9

2

Annabel Carlton

NMAC

0

0

5

 

5

3

Faye Fairweather

NMAC

3

2

0

 

5

4

Toni Greene

SESMA

0

5

0

 

5

5

Bashayer Ahmad

UEA TKD

5

0

0

 

5

6

Chloe Miller

SESMA

0

0

4

 

4

7

Ellie Leeder

NMAC

4

0

0

 

4

8

Samantha Hardiment

UEA TKD

0

3

0

 

3

9

Bex Minns

 

0

0

2

 

2

10

Tina Wu

UEA TKD

0

1

0

 

1

11

Sophie Smart

THC

0

1

0

 

1

Cat 16 Individual Forms 41 Year & Over Mixed

1

David Frazer

NBCK

5

2

4

 

11

2

Pete Richards

NMAC

4

3

1

 

8

3

Karen Swan

NMAC

0

5

3

 

8

4

Kevin Sanford

THC

0

0

5

 

5

5

Maria Agius

SESMA

0

4

0

 

4

6

Lisa Mann

NMAC

0

1

2

 

3

7

Suzanne Bailey

SRKD

0

1

1

 

2

Cat 17 Creative Forms 10 Years & Under Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Mylee Hedges

SRKD

5

5

5

 

15

2

Louis Richards

NMAC

0

0

4

 

4

3

Ava Howells

AMA

0

4

0

 

4

4

Oliver Richards

NMAC

0

0

3

 

3

Cat 18 Creative Forms 10 Years & Under Mixed - 2nd Kup & Over

1

Tyler Brazier-Hadfield

PBA

0

5

5

 

10

2

Ava Howells

AMA

0

4

0

 

4

3

Mylee Hedges

SRKD

0

0

4

 

4

4

Ivan Lim

SESMA

0

0

3

 

3

5

Dexter Sims

SESMA

0

0

2

 

2

6

Ben Fordham

SESMA

0

0

1

 

1

Cat 19 Creative Forms 11 - 15 Years Mixed

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

0

5

 

10

2

Evie Swan

NMAC

3

3

0

 

6

3

Jessica Coe

NMAC

4

2

0

 

6

4

Matthew Thomas

SRKD

0

5

0

 

5

5

Ellie Coe

NMAC

0

4

0

 

4

6

Rhys Carter

SESMA

0

0

4

 

4

7

Katherine Cooper

NMAC

0

0

3

 

3

8

Isabel Swanborough

SESMA

0

0

3

 

3

9

Callum Digby

NMAC

0

0

1

 

1

Cat 20 Creative Forms 16 Years & Over Mixed

1

Lexie McLellan

SSKL

5

5

4

 

14

2

Amy Hayes

NMAC

0

4

3

 

7

3

Annabel Carlton

NMAC

0

0

5

 

5

4

David Frazer

NBCK

4

0

0

 

4

5

Jessica Coe

NMAC

0

3

0

 

3

6

Peter Richards

NMAC

0

0

2

 

2

7

Sarah Quakley

NMAC

0

0

1

 

1

Cat 21 Synchronised Forms 10 Years & Under Mixed

1

E.McNally, C.McNally, I.Chamberlin

AMA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

O & L.Richards, N.Swanborough

NMAC

0

4

 

 

4

Cat 22 Synchronised Forms 11 - 15 Years Mixed

1

I.Swanborough, D.Sims, B.Fordham

SESMA

0

4

4

 

8

2

J.Coe, E.Coe, E.Swan

NMAC

0

5

0

 

5

3

I.Swanborough, I.Lim, D.Sims

SESMA

5

0

0

 

5

4

E.Fyfe, E.Swan, K.Cooper

NMAC

4

0

0

 

4

Cat 23 Synchronised Forms 16 Years & Over Mixed

1

E.Swan, K.Swan, L.Mann

NMAC

5

3

5

 

13

2

O & S.Petravage, W.Moy

SESMA

0

5

0

 

5

3

O.Kuhl, I.Garner, T.Wu

UEA TKD

0

4

0

 

4

4

T.Justason, J.Justason, S.Justason

RPMA

4

0

0

 

4

5

O & L.Richards, S Quakley

NMAC

0

0

3

 

3

Cat 24 Team Forms - Creative/Musical 10 Years & Under Mixed

1

E.Benn, E.Fox

PBA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

E & C.McNally, I.Chamberlin

AMA

0

4

 

 

4

Cat 25 Team Forms - Creative/Musical Mixed

1

D.Sims, I.Swanborough

SESMA

4

4

4

 

12

2

A Hedges & S Bailey

SRKD

0

0

4

 

4

3

M.Thomas, M.Hedges

SRKD

0

5

0

 

5

4

E.Fyfe, E.Swan

NMAC

5

0

0

 

5

5

J.Coe, E.Coe

NMAC

0

3

0

 

3

Cat 26 Team Forms - Creative/Musical 16 Years & Over Mixed

1

W.Moy, O.Petravage

SESMA

5

5

CATEGORY CLOSED

10

2

J.Coe, E.Coe

NMAC

0

4

 

 

4

3

A.Hayes, J.Coe

NMAC

4

0

 

 

4

4

E.Plumpton, T.Greene

SESMA

0

3

 

 

3

Cat 27 Traditional / Creative Weapons Kata 10 Years & Under Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Mylee Hedges

SRKD

5

4

3

 

12

2

Noah Swanborough

SESMA

3

3

4

 

10

3

Tyler Brazier-Hadfield

PBA

0

5

5

 

10

4

Ben Fordham

SESMA

4

1

2

 

7

5

Abli-Bakr-Farooq

DKC

0

2

0

 

2

6

Oliver Gunton

SJOA

0

0

1

 

1

Cat 28 Traditional / Creative Weapons Kata 11 - 15 Years Mixed

1

Isabel Swanborough

SESMA

5

1

5

 

11

2

Elouisa Plumpton

SESMA

4

2

0

 

6

3

Charlotte Miller

EFS

0

5

0

 

5

4

Matthew Thomas

SRKD

0

4

0

 

4

5

Joshua Thorpe

FSK

0

0

4

 

4

6

Rosie Mishra

 

0

0

3

 

3

7

Sienna Bolton

EFS

0

3

0

 

3

8

Toby Goode

RPMA

0

0

2

 

2

9

Awais Alchtar

DKC

0

1

0

 

1

10

Sydney Quarterinah

FSK

0

1

0

 

1

Cat 29 Traditional / Creative Weapons Kata 16 Years & Over Mixed

1

Lexie McLellan

SSKL

5

4

5

 

14

2

Obi Brinkley

THC

4

5

0

 

9

3

Suzanne Bailey

SRKD

0

2

3

 

5

4

Kevin Sanford

THC

0

0

4

 

4

5

David Frazer

NBCK

3

0

0

 

3

6

Matthew Thomas

SRKD

0

3

0

 

3

7

Sophie Smart

THC

0

2

0

 

2

Cat 30 Creative Self Defence 10 Years & Under - Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

Oliver Gunton

SJOA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Elijah Phillips

SJOA

0

4

 

 

4

3

Charlie Saint

NMAC

0

3

 

 

3

Cat 31 Creative Self Defence 11 - 14 Years Mixed

1

Riley Jackson

SJOA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Charlie Saint

NMAC

0

4

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 32 Creative Self Defence 15 - 17 Years Mixed 

1

Amy Hayes

NMAC

5

5

4

 

14

2

Joseph Waller

SJOA

0

4

5

 

9

3

Ellie Leeder

NMAC

4

0

0

 

4

Cat 33 Creative Self Defence 18 Yrs & Over Under Belt Mixed

1

Darren Reed

SJOA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Joseph Waller

SJOA

0

4

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 34 Creative Self Defence 18 Yrs & Over Black Belt Mixed

1

Adam Ridgewell

SJOA

5

5

4

 

14

2

Amy Hayes

NMAC

4

4

5

 

13

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 35 Reality Self Defence 14 - 17 Yrs Under Belt Mixed

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 36 Reality Self Defence 14 - 17 Yrs Black Belt Mixed

1

Amy Hayes

NMAC

5

5

5

 

15

2

Joseph Waller

SJOA

0

4

4

 

8

2

Ellie Leeder

NMAC

4

0

0

 

4

Cat 37 Reality Self Defence 18 Yrs & Over Under Belt Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 38 Reality Self Defence 18 Yrs & Over Black Belt Mixed

1

Adam Ridgewell

SJOA

5

5

5

 

15

2

Amy Hayes

NMAC

4

4

4

 

12

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 39 Point Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 40 Point Sparring Boys 121cm - 140cm Under Belt

1

Ollie Scott

FSK

5

0

5

 

10

2

Harlee Phythian

PBA

0

5

0

 

5

3

Joshua Thorpe

FSK

0

0

4

 

4

3

Tyler Hamilton

PBMMA

4

0

0

 

4

4

Albi-Bakr Farooq

DKC

0

4

0

 

4

3

Scarlett Justason

RPMA

3

0

0

 

3

Cat 41 Point Sparring Boys 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 42 Point Sparring Boys 141cm - 160cm Under Belt

1

William Bingham

PBA

0

4

3

 

7

2

Harlee Phythian

PBA

0

0

5

 

5

3

Otis Baggett-Lahav

AMA

0

5

0

 

5

4

Ben Jeffery

PBA

0

0

4

 

4

5

Callum Digby

NMAC

0

3

0

 

3

6

Joel Bircumshaw

PBA

0

0

2

 

2

Cat 43 Point Sparring Boys 141cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 44 Point Sparring Boys 161cm & Over Mixed *Points moved to Cat 51

1

Orson Petravage

SESMA

*5

*4

CATEGORY CLOSED

9

2

Obi Brinkley

THC

4

5

 

 

9

3

James Cooper

NMAC

0

3

 

 

3

Cat 45 Point Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 46 Point Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

Ava Howells

AMA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Ella McNally

AMA

0

4

 

 

4

3

Cassie McNally

AMA

0

3

 

 

3

4

Isla Chamberlin

AMA

0

2

 

 

2

Cat 47 Point Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 48 Point Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt

1

Maya Findlay

NMAC

4

0

4

 

8

2

Laura Smith

FSK

0

0

5

 

5

3

Ava Howells

AMA

5

0

0

 

5

Cat 49 Point Sparring Girls 141cm - 160cm 2nd Kup & Over

1

Ellie Fyfe

NMAC

5

0

5

 

10

2

Maya Findlay

NMAC

4

0

0

 

4

3

Chloe Miller

SESMA

0

0

4

 

4

Cat 50 Point Sparring Girls 161cm & Over Mixed   

1

Amy Hayes

NMAC

5

4

5

 

14

2

Sophia Petravage

SESMA

3

3

4

 

10

3

Katherine Cooper

NMAC

4

1

2

 

7

4

Florence Scottmurphy

PBA

0

5

1

 

6

5

Evie Swan

NMAC

0

0

3

 

3

6

Rosie Mishra

THC

0

2

0

 

2

Cat 51 Point Sparring Men 18 - 35 Years 80kg & Under  *Points moved from Cat 44

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

William Moy

SESMA

5

5

4

 

14

2

Orson Petravage

SESMA

*5

*4

3

 

12

3

Oliver Kuhl

UEA TKD

4

3

0

 

7

4

Harry Smith

NMAC

0

0

5

 

5

5

Adrian Stachewicz

PBA

0

4

0

 

4

6

Truna Hiev Hgoyen

UEA TKD

0

2

0

 

2

Cat 52 Point Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

Andy Reid

Verve

0

5

 

 

5

2

William Morris

UEA TKD

5

4

 

 

9

3

Lee Didwell

SESMA

4

3

 

 

7

4

Tanner Justason

RPMA

3

0

 

 

3

5

David Sharp

Verve

0

2

 

 

2

Cat 53 Point Sparring Men 36 Years +  Open

1

William Morris

UEA TKD

5

0

CATEGORY CLOSED

5

2

Lee Didwell

SESMA

4

0

 

 

4

3

Tanner Justason

RPMA

3

0

 

 

3

Cat 54 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

Charlotte Quinn

UEA TKD

5

5

 

 

10

2

Tina Wu

UEA TKD

2

4

 

 

6

3

Ellie Leader

NMAC

4

0

 

 

4

4

Jennifer Justason

RPMA

3

0

 

 

3

5

Bashayer Ahmad

UEA TKD

1

0

 

 

1

6

Imogen Garner

UEA TKD

1

0

 

 

1

Cat 55 Point Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 56 Point Sparring Ladies 36 Years + Open

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 57 Continuous Sparring Boys 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 58 Continuous Sparring Boys 121cm - 135cm Under Belt  

1

Ollie Scott

FSK

4

2

3

 

9

2

Adrian Valtkus

SESMA

0

4

4

 

8

3

Freddie Rissen

VERVE

0

0

5

 

5

4

Ava Howells

AMA

5

0

0

 

5

5

Harlee Phythian

PBA

0

5

0

 

5

6

Callum Pearce

AMA

0

3

0

 

3

Cat 59 Continuous Sparring Boys 121cm - 135cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 60 Continuous Sparring Boys 136cm - 150cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 61 Continuous Sparring Boys 136cm - 150cm 2nd Kup & Over  

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 62 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm Under Belt

1

William Bingham

PBA

0

5

5

 

10

2

Otis Baggett-Lahav

APOLLO

0

4

0

 

4

3

Ben Jeffery

PBA

0

0

4

 

4

4

Joel Bircumshaw

PBA

0

0

3

 

3

5

Harlee Phythian

PBA

0

0

2

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

Cat 63 Continuous Sparring Boys 151cm - 160cm 2nd Kup & Over  

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 64 Continuous Sparring Boys 161cm & Over Mixed

1

Connor Barrett

Verve

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Orson Petravage

SESMA

0

4

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 65 Continuous Sparring Girls 120cm & Under

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 66 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 67 Continuous Sparring Girls 121cm - 140cm 2nd Kup & Over

1

Olly Scott

PBMMA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Ava Howells

AMA

0

4

 

 

4

3

Tyler Hamilton

PBMMA

0

3

 

 

3

Cat 68 Continuous Sparring Girls 141cm - 160cm Under Belt

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 69 Continuous Sparring Girls 141 - 160cm 2nd Kup & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 70 Continuous Sparring Girls 161cm & Over Mixed

1

Amy Hayes

NMAC

5

4

4

 

13

2

Florence Scottmurphy

PBA

0

5

5

 

10

3

Ellie Fyfe

NMAC

4

0

0

 

4

Cat 71 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years Open

Pos

Name

Club

Series 1

Series 2

Series 3

Series 4

Total

1

William Moy

SESMA

5

5

4

 

14

2

Andy Reid

VERVE

0

5

5

 

10

2

Alexander Sutton-Cook

UEA TKD

4

0

0

 

4

3

Oliver Kuhl

UEA TKD

0

4

0

 

4

 

Michael Ashanti

PBA

0

4

0

 

4

 

Connor Barrett

VERVE

0

0

3

 

3

4

Stephen Bond

PBA

0

3

0

 

3

Cat 72 Continuous Sparring Men 18 - 35 Years 81kg & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 73 Continuous Sparring Men 36 Years + Open

1

Andy Reid

Verve

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Michael Ashanti

PBA

0

4

 

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 74 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 65kg & Under

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 75 Continuous Sparring Ladies 18 - 35 Years 66kg & Over

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 76 Continuous Sparring Ladies 36 Years + Open

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 77 Kumite 121cm - 140cm Mixed

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 78 Kumite 141cm - 160cm Mixed

1

Laura Smith

FSK

0

4

4

 

8

2

Ellie Fyfe

NMAC

0

0

5

 

5

3

Sydney Quarterman

FSK

0

5

0

 

5

Cat 79 Team Point Sparring Boys

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 80 Team Point Sparring Girls

1

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

CATEGORY CLOSED

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 81 Grappling Lightweight

1

Joseph Waller

SJOA

0

4

3

 

7

2

Darren Read

SJOA

0

5

0

 

5

3

William Moy

SESMA

0

0

5

 

5

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 82 Grappling Heavyweight

1

Adam Ridgewell

SJOA

0

5

4

 

9

 

William Moy

SESMA

0

0

5

 

5

2

Andy Munro

SJOA

0

4

0

 

4

3

 

 

 

 

 

 

 

Cat 83 Grappling Bigger Kids

1

Riley Jackson

SJOA

0

5

CATEGORY CLOSED

5

2

Elijah Phillips

SJOA

0

4

 

 

4

3

Oliver Gunton

SJOA

0

3

 

 

3

Club Points Table

Pos

Coaches Name

Club

Club Name

County

Points

1

Chris Hemstock

NMAC

National Martial Arts Committee

Norfolk

368

2

Wayne Baker

SESMA

South Eastern School of Martial Arts

Norfolk

354

3

Zara Phythian

PBA

Personal Best Academy Fight Factory

Nottinghamshire

116

4

Adam Hitcham

SJOA

Shugyosha Ju-Jitsu & Goshin Ryu - Lowestoft

Suffolk

108

5

Phil Aucott

SRKD

Senshi-Ryuu Karate Do

Surrey

94

6

David Treadwell

FSK

Furi Sutiaru Shotokan Karate

Worcestershire

92

7

Olivier Kuhl

UEA TKD

University of East Anglia Tae Kwon Do

Norfolk

73

8

Andy Thompson

AMA

Apollo Martial Arts

Suffolk

68

9

Kevin Sanford

THC

Thetford Hapkido Club

Norfolk

47

10

Chris Broadley

SSKL

Satori Shotokan Karate - Lowestoft

Suffolk

41

11

Ash Simonds

Verve

Verve Martial Arts Thetford

Norfolk

31

12

Jon Fouler

RPMA

Rising Phoenix Martial Arts

Norfolk

22

13

David Frazer

NBCK

NBCK

Norfolk

18

14

Irfan Ansari

DKC

Dojo Karate Club

Lancashire

16

15

Emma Elmes

EFS

Elmes Freestyle

Essex

9

16

Danny Jordan

TKF

Traditional Karate & Fitness

Norfolk

5

Club Medals Table

Pos

Club

Gold

Silver

Bronze

Total

1

National Martial Arts Committee

26

34

21

81

2

South Eastern Schools of Martial Arts

25

35

18

78

3

Personal Best Academy Fight Factory

15

6

4

25

4

Senshi-Ryuu Karate Do

13

4

3

20

5

Shugyosha Ju-Jitsu & Goshin Ryu - Lowestoft

12

10

2

24

6

Furi Sutiaru Shotokan Karate

8

8

6

23

7

Apollo Martial Arts

6

7

2

15

8

Verve Martial Arts Thetford

5

0

1

6

9

University of East Anglia Tae Kwon Do

4

9

3

16

10

Thetford Hapkido Club

4

4

1

9

11

Satori Shotokan Karate - Lowestoft

4

3

1

8

12

NBCK

1

2

1

4

13

Elmes Freestyle

1

0

1

2

14

Rising Pheonix Martial Arts

0

2

4

6

15

Dojo Karate Club

0

2

1

3

16

Traditional Karate & Fitness

0

1

0

1